Yolcu Sayısı
1

Güroymak otobüs bileti

Güroymak Otobüs Bileti

En popüler Güroymak otobüs rotaları

Güroymak otobüs bileti fiyatları, Güroymak otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Güroymak otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraGüroymak500 TL15
MamakGüroymak500 TL15
ElazığGüroymak60 TL12
KayseriGüroymak600 TL12
MalatyaGüroymak450 TL10

Güroymak otobüs biletleri

Güroymak, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Bitlis’in ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte yükseltisi son derece fazla olan bölgelerden bir tanesidir. İsminin etimolojik kaynağının kürtçe bir kelime olan Norşin kelimesinde geldiği düşünülmektedir.

İlçe coğrafi olarak incelendiğinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat Havzasının doğusunda, Van Gölü’nün batısında, Muş Ovası’nın doğu ucunda, Doğu-Batı istikametinde uzanan iki dağ arasında ovada bulunan bir alan içerisinde yer almaktadır. Bu ilçenin etrafı dağlarla çevrilmiş vaziyette olup, bu dağlardan en önemlisi ise Nemrut Dağı’dır. Aynı zamanda ülkede nadir bulunan bir coğrafi yapılanma olan krater gölü de ilçe sınırları içerisinde mevcuttur. Bölgenin engebeli bir arazi yapısına sahip olmasına neden olan asıl dağ ise Kilhar Dağı’dır ve ilçenin güney kesiminde yer almaktadır.
İlçenin iklimsel yapısı ile ziyaretçilerinin ilgisini çekecek yapıtadır. İlçe sınırları içerisinde bir iklimin temel özellikleri kesin bir kararlılık ile görülmez. Akdeniz iklimi ile Karasal iklim arasında bir geçiş özelliği taşıyan kendine has bir iklim özelliği gösterir. Fakat, yazları sıcak ve kurak geçerken kışların ılık geçmesi beklenmez. Bunun nedeni ilçenin bulunduğu bölgenin aşırı yükseltisidir. Aynı zamanda ılımanlaştırıcı etkiden uzak olması da bunu tetikler. Buna bağlı olarak tarımsal yapılanmanın önüne hayvancılık geçmiştir.
Ova üzerine kurulan Doğu Anadolu’nun bu ilçesi, doğunun güzelliklerini ziyaretçilerinin önüne seren nadir bir ildir. Neredennereye.com üzerinden Güroymak otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından keşfedebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr