scorecardresearch

Espiye Otobüs Bileti

Espiye Otobüs Bileti

Espiye Otobüs Biletleri

Karadeniz’in en şirin illerinin başında gelen Giresun ilinin tanıtımına başlayalım. Özellikle en çok merak edilen ilçelerinden olan Espiye ilçesi hakkında detaylı bir inceleme yapalım.

Karadeniz bölgesi her zaman özellikle de yerli turistlerin ilk dikkatini çeken bölgenin başında gelmektedir. İşte bu yüzden son yıllarda yerli turistlerin gitmek istediği Espiye ilçesinde bulunan yerler hakkında bilgi verelim. 
Giresun merkezine sadece 30 km uzaklıkta bulunan bu ilçemiz tarihte uzun yıllardır boy gösteren bir kasabadır. Denizin hemen kenarında olması buranın dikkatleri üzerine çekmesine neden olmaktadır. Mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu bu ilçemizde tarihte önemli bir yeri bulunan Cenevizlilerin büyük eserleri bulunmaktadır. Cenevizlilerin özellikle denizcilik konusunda ileri olduğunu düşündüğümüz zaman burada bulunan eserlerinde genellikle denizcilik ile alakalı olduğunu belirtmek istiyoruz. 
Deniz kenarında bulunan Andoz kalesi hakkında detayı olarak bir açıklama yapalım. Özellikle Ceneviz döneminde yapılan bu eserin bakımsızlıktan biraz yıpranmış olduğunu belirtmekte fayda var. Bu kalenin hemen denizin dibinde kurulması aslında o dönemlerde denizden gelen tehlikeleri önlemek içindir. İşte turistlerin ilgisini çeken bu kale ilçede bulunan en önemli eser. 
Espiye ilçesine gelen turistlere bir diğer tavsiyemiz ise yaz aylarında Karadeniz bölgesine özgü olan yayla şenliklerinin oldukça fazla olması. Yapılan bu şenliklerde genellikle yöresel yemeklerin yapılması aslında bu yörenin yemeklerini tatma ve öğrenme anlamında gelenler için büyük anlam taşımaktadır. Espiye otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Espiye - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Mar Salı
Açık
2,1 °C
Açık
29 Mar Çarşamba
Açık
7,8 °C
Açık
30 Mar Perşembe
Hafif kar yağışlı
13,2 °C
Hafif kar yağışlı
31 Mar Cuma
Hafif kar yağışlı
7,4 °C
Hafif kar yağışlı
01 Nis Cumartesi
Hafif kar yağışlı
7 °C
Hafif kar yağışlı