Yolcu Sayısı
1

Darende otobüs bileti

Darende Otobüs Bileti

En popüler Darende otobüs rotaları

Darende otobüs bileti fiyatları, Darende otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Darende otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KayseriDarende250 TL22
AdapazarıDarende600 TL19
GebzeDarende500 TL16
KocaeliDarende90 TL15
İzmitDarende500 TL13

Darende otobüs biletleri

Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Malatya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu’nun sınırları içerisinde yer almaktadır. Coğrafi olarak Sivas, Hekimhan, Akçadağ, Elbistan, Gürün, Kuluncak, Kangal ile komşuluk içerisindedir. Bu ilçenin tarihi geçmişinin oldukça eskilere dayandığı bilinmektedir. Bununla birlikte isminin etimolojik kaynağı Timelkia, Tirenda, Tiryandafil kelimelerinden gelmektedir.

Geçmişi boyunca farklı medeniyetlere bünyesinde ev sahipliği yapmıştır. Bunlar arasında, Hititler, Asurlar, Frigler, Bizans, Osmanlılar gibi köklü medeniyetler yer alır. Dolayısı ile sınırları içerisinde farklı medeniyetlerin tarihi ve kültürel eserlerine rastlamak mümkündür. Bu bölgede Türklerin tam olarak egemen olmaları ise Malazgirt Savaşı’na tekabül etmektedir. Selçuklular ise bölgenin tamamen Türkleşmesi üzerinde büyük etkiye sahiptirler.
Darende ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Battal Gazi Ulu Camii, Arapgir Kalesi, Yusuf Ziya Paşa Bedesteni, Gürpınar Şelalesi, Karakaya Baraj Gölü, Malatya Atatürk Evi, Orduzu, Yusuf Paşa Camii, Malatya Müzesi, Malatya Kalesi yer almaktadır.
Darende içerisinde bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile bünyesinde karasal iklimin özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir.
Darende ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Sıkma köfte, kağıt kebabı, arapgir pişisi, tiritli köfte, kasefe, kıkırdaklı bilik, tava, sıcak çiğleme, çökelek salatası ve balık dolması yer almaktadır. Doğunun bu güzel bölgesine kısa bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Darende otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr