Yolcu Sayısı
1

Çine otobüs bileti

Çine Otobüs Bileti

En popüler Çine otobüs rotaları

Çine otobüs bileti fiyatları, Çine otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çine otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İzmirÇine180 TL24
BursaÇine300 TL10
İstanbulÇine649 TL10
AlibeyköyÇine649 TL10
MuğlaÇine150 TL8

Çine otogarı

  • Çine(256) 711 67 94

Çine otobüs biletleri

Aydın Çine’de gezilmesi gereken yerler
Ege bölgesinde bulunan Çine ilçesi ülkemizin turizm cennetlerinin başında gelmektedir. Bu durum karşısında özellikle yerli turistlerin son zamanlarda akın ettiği ilçe olan Çine hakkında merak edilen bilgileri sizler ile paylaşmaya devam edelim.
Tarihi açıdan son derece önemli olan bu ilçenin en çok ziyaret edilen yerlerini sizler ile paylaşmaya devam edelim. Özellikle turistlerin tarihi mekanlar hakkında meraklarını gidermek için Çine ilçesinde bulunan bu bölgelerin tanıtımı hakkında sizlere bilgi sunalım. Sizlere ilk olarak gitmenizi önerdiğimiz tarihi kent olan Alabanda Antik Kentini öneriyoruz. Roma ve Bizans dönemlerinden kalma birçok eserin bulunduğu bu ilçe dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kentin içinde bulunan özellikler Roma döneminden beri ayakta kalma başarısı göstermektedir. Bu harika tarihi mekanı gördüğünüz zaman sizlerde diğer ziyaretçiler gibi bölge hakkında birçok bilgiyi elde etme fırsatı yakalamış olacaksınız. Antik kentin içerisinde bulunan tiyatro alanlarında yapılan kazılarda özellikle çok sayıda altın madeni bulunmuştur. Altın bakımından son derece zengin olan bu bölgede Roma döneminden kalma madeni paraların dikkat çektiğini sizler ile paylaşmakta fayda var.
Bu antik kentten sonra sizlere bir başka antik kent hakkında bilgi verelim . Özellikle son zamanlarda Gerga antik kenti dikkatleri çekiyor. Bu antik kentin diğerlerinden farklı olmasının nedeni ise tamamen yerin altında bulunan bir antik kent olarak dikkat çekmesi. Bu iki antik kente Çine’den gitmek son derece basittir. Çine otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr