Çine Otobüs Bileti

Çine Otobüs Bileti

Çine Otobüs Biletleri

 Aydın Çine’de gezilmesi gereken yerler
Ege bölgesinde bulunan Çine ilçesi ülkemizin turizm cennetlerinin başında gelmektedir. Bu durum karşısında özellikle yerli turistlerin son zamanlarda akın ettiği ilçe olan Çine hakkında merak edilen bilgileri sizler ile paylaşmaya devam edelim.
Tarihi açıdan son derece önemli olan bu ilçenin en çok ziyaret edilen yerlerini sizler ile paylaşmaya devam edelim. Özellikle turistlerin tarihi mekanlar hakkında meraklarını gidermek için Çine ilçesinde bulunan bu bölgelerin tanıtımı hakkında sizlere bilgi sunalım. Sizlere ilk olarak gitmenizi önerdiğimiz tarihi kent olan Alabanda Antik Kentini öneriyoruz. Roma ve Bizans dönemlerinden kalma birçok eserin bulunduğu bu ilçe dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kentin içinde bulunan özellikler Roma döneminden beri ayakta kalma başarısı göstermektedir. Bu harika tarihi mekanı gördüğünüz zaman sizlerde diğer ziyaretçiler gibi bölge hakkında birçok bilgiyi elde etme fırsatı yakalamış olacaksınız. Antik kentin içerisinde bulunan tiyatro alanlarında yapılan kazılarda özellikle çok sayıda altın madeni bulunmuştur. Altın bakımından son derece zengin olan bu bölgede Roma döneminden kalma madeni paraların dikkat çektiğini sizler ile paylaşmakta fayda var.
Bu antik kentten sonra sizlere bir başka antik kent hakkında bilgi verelim . Özellikle son zamanlarda Gerga antik kenti dikkatleri çekiyor. Bu antik kentin diğerlerinden farklı olmasının nedeni ise tamamen yerin altında bulunan bir antik kent olarak dikkat çekmesi. Bu iki antik kente Çine’den gitmek son derece basittir. Çine otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
Çine - 5 Günlük Hava Tahmini
27 Oca Pazartesi
hafif yağmur
12,9 °C
hafif yağmur
28 Oca Salı
orta şiddetli yağmur
11,7 °C
orta şiddetli yağmur
29 Oca Çarşamba
hafif yağmur
12,5 °C
hafif yağmur
30 Oca Perşembe
şiddetli yağmur
11,8 °C
şiddetli yağmur
31 Oca Cuma
açık
4,5 °C
açık