Çine Otobüs Bileti

Çine Otobüs Bileti

Çine Otobüs Biletleri

 Aydın Çine’de gezilmesi gereken yerler
Ege bölgesinde bulunan Çine ilçesi ülkemizin turizm cennetlerinin başında gelmektedir. Bu durum karşısında özellikle yerli turistlerin son zamanlarda akın ettiği ilçe olan Çine hakkında merak edilen bilgileri sizler ile paylaşmaya devam edelim.
Tarihi açıdan son derece önemli olan bu ilçenin en çok ziyaret edilen yerlerini sizler ile paylaşmaya devam edelim. Özellikle turistlerin tarihi mekanlar hakkında meraklarını gidermek için Çine ilçesinde bulunan bu bölgelerin tanıtımı hakkında sizlere bilgi sunalım. Sizlere ilk olarak gitmenizi önerdiğimiz tarihi kent olan Alabanda Antik Kentini öneriyoruz. Roma ve Bizans dönemlerinden kalma birçok eserin bulunduğu bu ilçe dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kentin içinde bulunan özellikler Roma döneminden beri ayakta kalma başarısı göstermektedir. Bu harika tarihi mekanı gördüğünüz zaman sizlerde diğer ziyaretçiler gibi bölge hakkında birçok bilgiyi elde etme fırsatı yakalamış olacaksınız. Antik kentin içerisinde bulunan tiyatro alanlarında yapılan kazılarda özellikle çok sayıda altın madeni bulunmuştur. Altın bakımından son derece zengin olan bu bölgede Roma döneminden kalma madeni paraların dikkat çektiğini sizler ile paylaşmakta fayda var.
Bu antik kentten sonra sizlere bir başka antik kent hakkında bilgi verelim . Özellikle son zamanlarda Gerga antik kenti dikkatleri çekiyor. Bu antik kentin diğerlerinden farklı olmasının nedeni ise tamamen yerin altında bulunan bir antik kent olarak dikkat çekmesi. Bu iki antik kente Çine’den gitmek son derece basittir. Çine otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
Çine - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Tem Cumartesi
parçalı az bulutlu
26 °C
parçalı az bulutlu
21 Tem Pazar
açık
33 °C
açık
22 Tem Pazartesi
açık
32,6 °C
açık
23 Tem Salı
açık
33,4 °C
açık
24 Tem Çarşamba
açık
32,4 °C
açık