Çerkeş Otobüs Bileti

Çerkeş Otobüs Bileti

Çerkeş Otobüs Biletleri

 Çerkeş, Türkiye’nin seksen bilinden biri olan Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum aynı zamanda tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmaktadır. Tarımsal üretimi ise dolaylı olarak yöresel lezzetlerinin üzerinde etkili olmaktadır. 

 Bu ilçe de birçok Anadolu noktası gibi köklü geçmişe sahip olan yerlerden bir tanesidir. Bunun nedeni ilçenin geçmişinde farklı Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu farklı medeniyetlerin mirası ilçenin kültürel açıdan zenginleşmesi için önemli etkenlerden bir tanesidir. Bununla yöre halkının misafirperverliği de insanların bu alana ilgi göstermesi için gerekli özelliklerden bir tanesidir. Bununla birlikte konularını son derece iyi şekilde ağırlamaktadırlar.
Çerkeş ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetleri arasında, Yıldıztepe Kayak Merkezi, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Yapraklı Büyük Yayla, Çankırı Müzesi, Kırkpınar Yaylası, Tuz Mağarası, Buğday Pazarı Medresesi, Ilgaz Kayak Merkezi yer almaktadır.
Çerkeş ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Bütün et, mantı, bazlama, yağlı gözleme, katmerli, tarhana çorbası, keşkek, mıkla, tıkmaç yer almaktadır.  Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Çerkeş otobüs bileti satın alabilirsiniz.