scorecardresearch

Beyşehir Otobüs Bileti

Beyşehir Otobüs Bileti

Beyşehir Otobüs Biletleri

 İç Anadolu bölgesinin en büyük yüzölçümüne sahip olan şehri Konya’da özellikle de Beyşehir’de gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri siz değerli okurlarımız için araştırdık. Özellikle Konya ilinin en çok bilinen ilçesi olduğundan dolayı Beyşehir’in güzellikleri hakkında bilgi verelim.

Özellikle Anadolu Selçuklu devletinin başkenti olan Konya’da birçok tarihi mekan halen ayakta durmaktadır. Bu güzellikleri görmek için Konya’nın biraz dışında olan Beyşehir ilçesine gitmeniz yeterli olacaktır.Kubad Abad Sarayı Beyşehir’e gitmeniz gereken yerlerin ilk sırasında geliyor. İçinde bulundurduğu tarihi kalıntılar ile dikkatleri üzerine çeken bu sarayda Anadolu Selçuklu devletine ait birçok eser halen ayakta ve binlerce turistin dikkatini çekiyor. Bu saray gezinizden sonra sizlere ilk önerimiz Dünya’nın en büyük anıtı olma özelliği taşıyan Fasıllar anıtı olarak dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda yerli turistlerden çok yabancı turistlerin dikkatini çeken bu anıt duruşu itibarıyla son derece heybetli bir görüntüye sahip olarak bulunmaktadır. Anıtın bir diğer dikkat çeken detayı ise içine bulundurduğu oyuklar ile dikkatleri üzerine çekmesi.

Tarihi mekanlardan sonra Beyşehir’de bulunan doğal güzellijler hakkında sizlere bilgi verelim. Özellikle Beyşehir gölü bunların ilk sırasında gelmektedir. Doğal güzellik olarak oldukça güzel vakitler geçireceğiniz bu göl kenarından sonra Beyşehir Milli Parkı sizleri bekleyen bir diğer doğal güzellik. İşte sizlere Beyşehir’de bulunan gezilmesi gereken yerlerden ilk sırada olanları paylaştık. Beyşehir otobüs bileti alımı için neredennereye.com 

Beyşehir - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Nis Cumartesi
hafif yağmur
8 °C
hafif yağmur
22 Nis Pazar
açık
10,3 °C
açık
23 Nis Pazartesi
açık
15,4 °C
açık
24 Nis Salı
açık
17,5 °C
açık
25 Nis Çarşamba
hafif yağmur
18,5 °C
hafif yağmur