Yolcu Sayısı
1

Adilcevaz otobüs bileti

En popüler Adilcevaz otobüs rotaları

Adilcevaz otobüs bileti fiyatları, Adilcevaz otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Adilcevaz otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DiyarbakırAdilcevaz50 TL9
ŞanlıurfaAdilcevaz80 TL9
OsmaniyeAdilcevaz100 TL9
AdanaAdilcevaz110 TL8
BitlisAdilcevaz100 TL8

Adilcevaz otogarı

  • Adilcevaz(434)

Adilcevaz otobüs biletleriAdilcevaz, Bitlis iline bağlı, Van Gölü'nün kıyısında kalan bir ilçedir. Türk Ansiklopedisi'nin Adilcevaz maddesinde bölgenin eski ismi Arcige'dir. Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait bazı belgelerde ise bölgeden Cevizler Vadisi anlamına gelen Arapça Zatü'l- Cevaz olarak bahsedilmektedir. Adilcevaz ilçesi, bölgede yaşayan Ermenilerce Ardzgue adıyla anılmıştır. İlçenin kuzeyinde Urartulara ait bugün Kef Kalesi adıyla anılan bir kale vardır. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Bitlis - Adilcevaz otobüs bileti satın alarak beldeye karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Bitlis Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerine Adilcevaz ve diğer ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En uygun Adilcevaz otobüs biletlerini istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Ermeniler başta gelmek üzere pek çok ulusun hak iddia ettiği bu bölge, Türk tarihi açısından son derece önemli bir yere sahiptir. Ancak Malazgirt Savaşı'ndan yaklaşık 200 yıl kadar önce Türklerin bu bölgeye yerleşmiş olması, tüm iddiaları çürütmüştür.Türk tarihi açısından son derece önemli bir yere sahip olan Adilcevaz, Bitlis iline bağlıdır.Genellikle yüksek ve engebeli bir yer şekli özelliğine sahip olan Adilcevaz, karasal bir iklim özelliğine sahiptir. Bu nedenle de kuşlar son derece soğuk ve uzun yazar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Van Gölü kıyısında yer alması ve yükseltisinin az olması sebebiyle sıcaklık oldukça fazladır. Adilcevaz'ın meşhur yumurtayla yapılan murtuga adlı yöresel lezzetini kahvaltıda mutlaka denemelisiniz. Bunun yanı sıra yine yörenin önemli lezzetlerinden olan "Şile" ve içli köfteyi de mutlaka tatmanızı öneriyoruz.

Adilcevaz Otobüs bileti alarak Bitlis Otogarına geldiğinizde, buranın içinde bulunduğu coğrafi bölgede bir bağlantı noktası olmasından yararlanarak, “Siirt, Muş, Batman, Ağrı, Van” gibi diğer illere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adilcevaz otobüs bileti alarak Bitlis Otogarına geldiğinizde, “Bitlis Kalesi, Süphan Dağı, Nemrut Krater Gölü, Tarihi Hizan Camii, Bitlis Ulu Cami, Ahlat Müzesi, El Aman Hanı, Emir Ali Kümbeti, Rahva Kervansarayı” gibi şehrin ve ilçenin görülmesi gereken noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yöreye yolunuz düşerse almanızı tavsiye edebileceğimiz en önemli ürün ceviz olacaktır. Sapsarı bir renge sahip olan bu ceviz, daha önce tattığınız cevizlerden çok farklı. Bu nedenle mutlaka ceviz ya da ceviz reçeli almanızı tavsiye ediyoruz.

Adilcevaz Otobüs Seferleri

Günümüzde Bitlis Otogarı üzerinden Adilcevaz ulaşımı sağlayabileceğiniz firmalar arasında, “Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Metro Turizm, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır, Vanyolu Seyahat, Tokat Yıldızı, Adıyaman Gülaras, Yeşil Erciş Seyahat, Muş Yolu Turizm, Özlem Batman Seyahat, Star Batman, Öz Doğu Kars” gibi otobüs firmaları bulunmaktadır. Bitlis Otogarından sefer düzenleyen otobüs firmalarının bilet fiyatları “25 - 130 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Adilcevaz Otobüs Biletini Nasıl Alabilirim?

En ucuz Adilcevaz otobüs biletini Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Yalnızca sitemiz, NeredenNereye.com web adresini ziyaret edin. Varış noktası olarak Adilcevaz seçtikten sonra gitmek istediğiniz tarihi belirleyerek bilet araması yaptığınızda, akıllı bilet arama motoru en uygun fiyatlı Adilcevaz otobüs biletlerini sizin için listelenecektir. Kendinize en uygun otobüs firmasının Adilcevaz otobüs biletini satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr