Ağrı Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Ağrı otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, Ağrı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
Yeni Diyarbakır 3
Has Bingol 1
Vangölü Turizm 1
Ağrı Kösedağı Turizm 1
Cesur Bingöl 1
- HEMEN SATIN AL ! -

Ağrı otobüs firmaları, sefer saatleri, bilet fiyatları karşılaştırmasıyla ucuz Ağrı bileti satın almak için NeredenNereye.com!

Türkiye’nin en doğu ucunda yer alan şehir; tarihte bulunduğu konum itibariyle Orta Asya’dan göçen kavimler için Anadolu’ya giriş kapısı olarak görülmüştür. Şehir toprakları tarih boyunca farklı devletlere ev sahipliği yapmıştır. Ucuz otobüs bileti ile seyahatinizi gerçekleştirerek Ağrı’da tüm devletlerden kalma eserleri ve şehrin doğal güzelliklerini görebilirsiniz. Sitemiz üzerinden Ağrı uçak bileti de satın alabilirsiniz.

Ağrı’ya 20’ye yakın firma sefer düzenlemektedir. Otobüs firmaları tarafından şehre düzenlenen tüm seferleri ve sitemize özel indirimlerle sunulan bilet fiyatlarını tek sayfada görebilirsiniz. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı eteğinde kurulan şehre ulaştıktan sonra gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Ülkede bulunan saray yapıları içinde büyüklük ve teşkilatlı yapısı nedeniyle İstanbul’da bulunan Topkapı’dan sonra ikinci sırada gelen İshak Paşa Sarayı şehirde görmeniz gereken ilk yer olabilir. Saray yapısı içinde cami, türbe, medrese, aşevi, haremlik ve selamlık daireleri, merasim ve eğlence bölümleri bulunmaktadır. Elde edilen kaynaklardan edinilen bilgilere göre saray inşası 100 yıl gibi bir sürede tamamlanmıştır.

Doğubeyazıt Kalesi’nde yapılan kazılarda Urartu dönemine ait kalıntılara rastlanmıştır. Ancak kalenin yapım yılı tam olarak bilinmemektedir. Aynı adlı ilçede bulunan kale yapısı içinde mezarlar, tapınak ve mağara bulunmaktadır. Kalenin etrafını çevreleyen surlar günümüze ulaşamamıştır. Ağrı’ya en uygun otobüs bileti ile seyahat etmek için; bilet aramanızı Neredennereye’de kolayca yapabilirsiniz. Örneğin Ankara Ağrı otobüs bileti için arama kısmına yola çıkacağınız şehri ve yolculuk tarihinizi ekledikten sonra karşınıza çıkan sorgulama ekranında; otobüs firmaları, güzergah detayı ve araç içlerinde sunulan hizmetleri görebilirsiniz. Listelediğiniz seferler içinden size en uygun olanı seçerek biletinizi anında satın alabilirsiniz.

Ağrı Dağı anlatılan efsaneler ile de meşhur bir dağdır. Bu efsanelerden en bilineni Nuh Tufanı mucizesidir. Kutsal kitaplarda yer alan efsane şu şekilde anlatılmaktadır. Nuh Kavmi bir tufanla kırana uğratılır. Bu tufandan kurtulması için Nuh Peygambere bir gemi inşa etmesi ve ailesinden bir kaç kişi ile her hayvandan bir çifti gemisine alması emredilmiştir. Bu emri yerine getiren Peygamber’in gemisi tufan sonrası bir dağın tepesine indirilmiştir. İnanışa göre bu dağ Ağrı Dağı’dır. Dağ üzerinde gemi silüetine benzetilen kalıntılar bu nedenle Nuh’un Gemisi olarak adlandırılmaktadır. Bu kalıntıyı görmek için her yıl on binlerce kişi şehri ziyaret etmektedir. Nuh’un Gemisi Ağrı Dağı’nın güney tarafındaki Üzengili ve Telçeker köyleri arasında yer almaktadır. Dağ ayrıca tırmanış yapmak isteyen dağcılar tarafından da en çok tercih edilen rotalardan biridir. En zorlu tırmanış parkurlarından biri olan dağa tırmanış yapmadan önce kaymakamlıktan izin çıkarılması gerektiği unutulmamalıdır.

Başvurunuzu yaptıktan sonra tüm aşamalar kaymakamlık tarafından kolayca yürütülecektir. İndirimli otobüs bileti ve kampanyalardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz. Tüm bilet işlemlerinizi dilediğiniz an hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için ise ücretsiz mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’dan akıllı cihazlarınıza indirmek. Meya Mağaraları; kayalara oyulan pek çok mağaradan oluşan bölgede tapınaklar, ibadethaneler, barınma yerleri ve değişik boyutlarda odalar yer almaktadır.

Günbuldu Köyü’nde yer alan Meya Mağaraları Diyadin’in 12 km batısında bulunmaktadır.Ağrı’da göreceğiniz ve gezeceğiniz yerler bu kadar değil elbette. Beyazıt Eski Camii, Toprakkale ve Girik Tepe Antik kentleri ile Dünya’daki en büyük ikinci meteor çukurunu Ağrı’da görebilirsiniz. Abdigor Köftesi, Gosteberg et, selekeli ( sac kavurma ), hengel ve murtuğa, kete, ayranaşı, kuymak ve erişte şehrin en bilinen yemekleri. Balık Gölü’nden tutulan kırmızı pullu kızıl alabalık da tatmadan dönmemeniz gereken bir lezzet.

Ağrı otobüs firmaları bilgilerine bakarak İstanbul Ağrı otobüs bileti alabilir ve İstanbul'dan Ağrı'ya gidebilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Güvenlik" Misafir
Yaptığım bu kısacık yolculukta ecel terleri döktüm. Şoför bey, koltuğunun arkasından çıkardığı defterle ceplerinden çıkardığı yaklaşık 4.000 tl ile kaba bir hesaba daldı. Direksiyonu tutmak dirseğine kalmış, bizde Allah a emanet gidiyorduk. Ara ara aracımız emniyet Şeridi'ne doğru gidiyor. Sağolsun şoför bey bizleri dirseğiyle kurtarıyordu. Doğubeyazıt a vardığımızda şoför bey aracı yol kenarında kaçak mazot satan bir yere çekti. Hesabını yaptığı bu paraların yaklaşık 3.000 tl sini burdaki çalışana teslim edip kaçak mazot satın aldı. Ve yolculuğumuz Iğdır'a doğru tekrar devam etti. Yolda iki kere daha durduk şoför ve muavin araçtan inerek arkada bir şeylerle uğraştıklar. Aynalardan kontrol etmeye çalıştım göremedim. Ağrı dan Iğdır'a kadar yol üzerinde en az 7 tane yolcu alındığına şahit oldum. Yolculardan ücretler muavin tarafından temin edilip şoföre aktarılıyordu. Şoför bey hesabını yaptığı paralara bu 7 kişiden aldıklarını da ekliyordu. Paraların nerden geldiğine artık tam anlam vermiştim. Şimdi ben size sormak istiyorum. Şoför diye aldığınız adamlar işi bir ticaret şebekesine çevirmişlerse ve tek amaçlarının hizmet olmaktan çıkıp ticaret yapmak olmuşsa müşteri memnuniyetinden nasıl bahsedilebilir?
"Van gölü" Misafir
Genel anlamda memnun kaldık. Birçok firmadan çok daha iyidi. Teşekkürler.
"" Misafir
Eh iste
"Memnun Kalmadım" Misafir
4 saatten fazla sürdü . Sadece 1 kere çay ikramı yapıldı. Yoldan geçen traktörle gitmek daha mantıklı. Bir daha tercih etmeyeceğim.
"Tvler" Misafir
Kanal sayısı fazla olmasina karşı hic müzik yoktu yine iyi bir bir yolculuktu
"Saygıya yer olmayan firma" Misafir
Vangölü Turizm firması ile Ağrı'dan Van'a gece seferi ile geldim. Yoğun kar nedeniyle oldukça geciken otobüse 1,5 saat rötarlı bindim. Bileti neredennereye.com üzerinden aldığım halde bindiğimde otobüste her yer doluydu; muavin yolcuların bir kısmının 30km sonra ineceğini söyledi. Gece 3:15'te bindiğim araçta 45 dakika ayakta seyahat ettim. Yolcular inince bir yere oturup koltuk arkası TL'yi açtım ve bir film izlemeye başladım. 15dk sonra tv kendiliğinden kapandı. Muavine neden kapandığını sorduğumda "gece geç olunca kapatıyoruz" cevabını aldım. "Zaten bu gece seferi değil mi? Bu kimin kararı?" diye sorduğumdaysa "benim kararım. Nereye istersen şikayet et" cevabı geldi. Pişkin pişkin sırıtan muavinin umurunda bile olmadı. Ne yazık ki bu tip firmalar hala mevcut...
"Cok kötü" Misafir
Arabada sigara icildi şoför tarafında..Çok havasızdi..
"Ağrı otogara el at" Misafir
Araç arızalanmis. Son Iki saat haberimiz oldu. Kredi kartından çektiğim biletleri iptal etmem iki saatimi aldı.oda oldumu muamma. Agri Otogar cevap vermiyor telefonalara.
"Eski Araç" Misafir
Genel olarak öz Diyarbakır iyi ama bu sefer araç eskimiydi bilmiyorum baya rahatsız oldum.
"Memnuniyet ve talep" Misafir
doğunun en iyi firması vangölü.ağrıdan sivasa giderken hep sizinle gidiyorum ama dönüş saatleriniz uygun değil.akşam 5 teki arabanıza binsem gece ağrıya varıyorum bayan olarak zorlanıyorum.gece 3 teki arabanızla da mesaiyi kaçırıyorum.diğer doğu firmaları gibi sivastan geçişi gece 10 ya da 11 olacak şekilde ayarlayamaz mısınız?