Yolcu Sayısı
1

Yatağan otobüs bileti

Yatağan Otobüs Bileti

En popüler Yatağan otobüs rotaları

Yatağan otobüs bileti fiyatları, Yatağan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yatağan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AydınYatağan150 TL15
İzmirYatağan400 TL14
BursaYatağan880 TL9
DenizliYatağan370 TL9
ÇineYatağan140 TL8

Yatağan otobüs biletleri

Yatağan, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe sınırları içerisinde kendisi ile aynı ismi taşıyan bir termik santral bulunmaktadır. Yatağan termik santrali bölge halkı için risk taşıdığından engellemeler ile karşılaşmıştır. Bu nedenle yöre halkı bölgeyi terk etmeye başlamaktadır. İlçe son zamanlarda ülkenin en çok göç veren bölgelerinden bir tanesidir.

Yatağan ilçesinin temel ekonomik faaliyet olmak ile birlikte son yıllarda sanayi alanında da etkinlikler olmaya başlamıştır. Bunlara örnek olarak mermer fabrikaları gösterilebilir. Son yıllarda mermer üretimi işlemeciliği konusunda gelişim göstermiştir. Gene bu ilçeye bağlı Eskihisar, bölgesi tarihi açıdan oldukça zengin yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bu alan üzerinde kazı çalışmalarına devam edilmektedir. Son zamanlarda ise Yatağan ilçesinin farklı bir ekonomik faaliyeti olarak açılan fabrikalarına dışarıdan çalışmak için işçi göçü alınmaktadır.
Bölge sınırları içerisinde bulunduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak Akdeniz ikliminin özellikleri bulunmaktadır. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Yaz ayları haricinde sıcaklık ılıman olarak dağılım göstermektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Yörenin ilk çağlardaki adı “Karya” daha sonra da “Menteşe” olarak bilinmektedir.
Ege Bölgesi’nde yer alan sayısız güzellikten bir olan bu ilçe sıcacık yöre halkı ile birlikte ziyaretçilerine kucak açmaktadır. Ege’nin bu harika bölgesine bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Yatağan otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr