Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Tirebolu Otobüs Bileti

Tirebolu Otobüs Bileti

Tirebolu Otobüs Biletleri

Giresun ilimize son zamanlarda dışarıdan gelen insan sayısında yaşanan artıştan sonra en çok merak edilen soruların başında gelen ilçe tanıtımı Tirebolu olarak dikkat çekiyor. Son derece önemli güzellikleri bünyesinde barındıran bu ilçemize gelecek olan ziyaretçilerin merak ettiği güzellikleri ve tarihi mekanları sizler için araştırdık. İlçeye yapacağınız ziyaretlerden sonra unutulmaz anlar yaşamak için dolu dolu vakit geçirmeniz için Tirebolu ilçesi hakkında merak edilen yerlerin tanıtımını yapalım.
Karadeniz bölgesinin doğal güzelliklerini sizler için anlatmaya gerek yok. Yeşilin ve maviliğin son derece uyum içerisinde bulunduğu bu ilçemizde yaşamak için çok güzel bir ortam bulunmaktadır. Buraya gelen turistlerin her zaman rahat nefes almaları için harika bir doğa ortamının bulunması bütün dikkatleri üzerine çekmesine yeterli oluyor. 
Tirebolu ilçesine gelen ziyaretçilerin ilk olarak ziyaret etmeleri gereken yerlerin başında Tirebolu kalesi geliyor. Özellikle tarihi bir mekan olmasının yanı sıra denizin hemen dibinde bulunan bu kalenin muhteşem bir yapıda olduğunu belirmek istiyoruz. Doğal güzelliğin tarih ile buluşmasından sonra ortaya çıkan bu kaleye yapılacak ziyaretlerde yanınızsa mutlaka bir fotoğraf makinesi bulunmalıdır. 
Osmanlı devleti döneminden kalma bir eser olan bu kalenin içerisinde bulunan yapıların halen dimdik ayakta durması bizlere hayrete düşüren ilk detay olarak karşımıza çıktı. İşte merak edilen Tirebolu ilçesinin en önemli yeri olan bu kale gitmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Tirebolu otobüs bileti alarak kendinizi eşsiz doğal güzelliklerin içine atabilirsiniz. 
 
Tirebolu - 5 Günlük Hava Tahmini
07 May Cuma
açık
17,1 °C
açık
08 May Cumartesi
hafif yağmur
20,5 °C
hafif yağmur
09 May Pazar
orta şiddetli yağmur
12,2 °C
orta şiddetli yağmur
10 May Pazartesi
hafif yağmur
12,8 °C
hafif yağmur
11 May Salı
kapalı
12,9 °C
kapalı