Yolcu Sayısı
1

Selçuk otobüs bileti

Selçuk Otobüs Bileti

En popüler Selçuk otobüs rotaları

Selçuk otobüs bileti fiyatları, Selçuk otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Selçuk otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BursaSelçuk450 TL9
BayrampaşaSelçuk800 TL6
İstanbulSelçuk800 TL6
AlibeyköySelçuk800 TL6
AnkaraSelçuk640 TL5

Selçuk otogarı

  • Selçuk(232)

Selçuk otobüs biletleri

Selçuk, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe turizm açısından gelişmiş ilçelerden bir tanesidir. İlçe coğrafi olarak, Torbalı, Ege Denizi, Menderes, Tire, Germencik, Kuşadası ile komşuluk içerisindedir. Bu ilçenin eski adı Ayasuluk’tur.

Bu bölge tarihine bakıldığında yerleşim kökeninin antik çağa dayandığı görülmektedir. Bu dönemden kalan çok sayıda değerli tarihi ve kültürel esere ev sahipliği yapmaktadır. Bu özelliği ile Selçuk ilçesi dünyanın en büyük açık hava müzelerinden bir tanesidir. İlçe sınırları içerisinde yer alan Efes ören yeri Türk ve dünya turizmi açısından son derece önemlidir. Bu bölge yıl içerisinde yaklaşık olarak 2 milyon ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu özelliği ile aynı zamanda Avrupa’nın en önemli turistik mekanlarından bir tanesidir. Aynı zamanda bölgede olan canlılığı arttırmak için Efes içerisinde konser, toplantı, gezi vb olmak üzere etkinlikler düzenlenmektedir. Aynı zamanda önemli İslam eserlerinden biri olarak bilinen İsa Bey Camii bu ilçesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu caminin mimari açıdan önemi Anadolu sütunlu camilerin ilk örneği olmasıdır. Bölge gerek antik çağda gerekse Hristiyanlık döneminde önemli dini merkezlerden biri olarak kullanılmıştır. İzmir’in bu küçük ama güzel ilçesi tüm sıcaklığı ile ziyaretçilerini bekliyor. Bu noktayı daha yakından keşfedip tarihin ve doğanın tadını çıkarmak için neredennereye.com adresi üzerinden Selçuk otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr