Salihli Otobüs Bileti

Salihli Otobüs Bileti

Salihli Otobüs Biletleri

İşte Ege bölgesinin İzmir’den sonra en çok rağbet gören ili Manisa ilçesinin Salihli ilçesi hakkında bilinmeyen ve merak edilen yerler hakkında bilgiler verelim. Manisa ilimizin özellikle Osmanlı devleti döneminde şehzadeler şehri olarak dikkat çekmesi aslında ilin öneminin daha da artmasına neden olmaktadır. Manisa’nın Salihli ilçesine geldiğiniz zaman yaptığımız araştırmalar sonrasında sizlere son derece önemli tarihi yerler hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Salihli ilçesi özellikle Osmanlı devletinden önce Roma ve Bizans imparatorluklarına uzun süre ev sahipliği yaptı. Manisa’nın sahil kenarında bulunmasından dolayı bu ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği ilçelerden olan Salihli hakkında sizlere ilk olarak antik kent gezisini öneriyoruz.

Sardes ve Sart antik kentlerin bünyesinde barındıran ilçe, bu tarihi dokuları ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Lidyalıların bir uygarlık kurduğu ilçelerin başında gelen Salihli ilçesinde bulunan bu Sardes antik kenti halen ilk günkü gibi ayakta durmaktadır. Eserlerin bu kadar sağlam ayakta kalmasının en büyük nedeni yöre halkının bu eserleri çok fazla önem vermesinden. Bu antik kentlerde halen devam eden kazılarda ortaya çıkan tarih eserler oldukça dikkat çekmeye devam ediyor. Salihli ilçesine geldiğiniz zaman buralara gelerek ülkemizde yaşayan tarihi eserler hakkında daha detaylı bilgiler elde etme şansını yakalamış olacaksınız.İşte Salihli’nin merak edilen yerleri hakkında detaylı olarak sunulan bilgilerden bazıları.

İlçe, İzmir-Ankara kara yolu ve İzmir-Uşak demir yolu üzerindedir. O nedenle yolculuğunuz yüksek ihtimalle bu mevkilerden geçecektir. İzmir’e yakınlığı ile bilinen ilçeye, Salihli Güven Turizm ile her gün belirli saatlerde otobüs seferi bulabilirsiniz. İlçeye vardığınızda özel halk otobüsleriyle ilçenin dilediğiniz konumuna varabilirsiniz. Salihli otobüs bileti alımını sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.
 

Salihli Otobüs Bileti