Mucur Otobüs Bileti

Mucur Otobüs Bileti

Mucur Otobüs Biletleri

Mucur, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kırşehir’in ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Mucur, ülke içerisinde yöreye özgü dokunan halıları ile ünlüdür. Mucur ilçesinin sınırları içerisinde Seyfe Gölü yer almaktadır. Yeraltı şehri ve turistik tesisler turizm açısından teşvik edici özellikleri arasında yer almaktadır. 

İlçe İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Buna bağlı olarak ilçe sınırları içerisinde Karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum ilçenin tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur.
 
 Mucur, zamanında bu bölgede yaşayan bir gayri müslimin ismidir. İlçenin isminin buradan geldiği düşünülmek ile birlikte bu bilginin kesinliği tartışma konusudur. Türkmenler ise sonradan bu bölgeye yerleşmişlerdir. Daha sonradan nüfuslarını arttırarak bölgenin Türkleşmesini sağlamışlardır. Bu bölgenin geçmişinde önemli bir tarihi nokta olduğu bilinmektedir.
 
İlçe sınırları içerisinde tarihin başlangıç devirlerine kadar uzanan oldukça köklü geçmişe sahip mağaralar bulunmaktadır. Bunlar zaman içerisinde ziyarete açılarak kültür turizmi açısından önemli noktalar haline gelmişlerdir. İlçe geçmişi boyunca, Asurlar, Frigler, Hititler gibi farklı medeniyetlerin egemenliğinde kalmış ve bu dönemden izler taşımaktadır. Bunun yanı sıra tarihin en büyük medeniyetlerinden biri olan Roma İmparatorluğuna da ev sahipliği yapmıştır. 
 
İç Anadolu bölgesi içerisinde yer alıp, birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi ve kültürel eserler bakımından zengin olan bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Mucur otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Mucur - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Ağu Salı
açık
32 °C
açık
22 Ağu Çarşamba
açık
28,2 °C
açık
23 Ağu Perşembe
açık
26,8 °C
açık
24 Ağu Cuma
açık
29 °C
açık
25 Ağu Cumartesi
hafif yağmur
28,9 °C
hafif yağmur