Yolcu Sayısı
1

Kömürler (Gaziantep) otobüs bileti

Kömürler (Gaziantep) Otobüs Bileti

En popüler Kömürler (Gaziantep) otobüs rotaları

Kömürler (Gaziantep) otobüs bileti fiyatları, Kömürler (Gaziantep) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kömürler (Gaziantep) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
CeyhanKömürler (Gaziantep)180 TL16
AnkaraKömürler (Gaziantep)500 TL7
OsmaniyeKömürler (Gaziantep)150 TL5
AdanaKömürler (Gaziantep)400 TL4
İstanbulKömürler (Gaziantep)750 TL4

Kömürler (Gaziantep) otobüs biletleri

Kömürler, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Gaziantep’in ilçelerinden Nurdağ’a bağlı köylerden bir tanesidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu il bölgenin en gelişmiş ilidir. Bu bakımdan Kömürler noktasının da gelişmişlik özelliği göstermesinde katkısı fazladır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin tarihi geçmişinden dolayı Kömürler de köklü geçmişse sahip olan noktalardan bir tanesidir. Köy, eski Mezopotamya uygarlıklarının kesiştiği noktada yer almaktadır. Bu nedenle zaman içerisinde bulunduğu birikimler ile bugün tarihi ve kültürel açıdan zengin noktalardan biri haline gelmiştir.
Kömürler ziyaretçilerinin tatması gereken lezzetler arasında, alaca çorba, firik pilavı, sarımsak kebabı, börek çorbası, yuvalama, şıveyediz, simit kebabı, maş çorbası yer almaktadır.
Kömürler ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Gaziantep Ahmet Çelebi Camii, Keyvanbey Hamamı, Karpuzatan Mesire Yeri, Nizip Fevkani Kilisesi, Gaziantep Ağa Camii, Hızır Yaylası, Mitras Yaylası yer almaktadır.
Bununla birlikte bölgenin nüfus zaman içerisinde gelişim göstermiştir. Bunun nedeni bağlı bulunduğu ilin bölgenin en gelişmiş ili olmasından kaynaklanmaktadır. Bölge sınırları içerisinde Akdeniz iklim özellikleri gözlemlenmektedir. Yalnız Akdeniz iklimine oranla daha fazla kurak geçmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçer. Yıllık yağış miktarı oldukça azdır. Bu durum bitki örtüsünü şekillendirdiği gibi aynı zamanda dolaylı yolda yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. Kömürler bölgesine ziyaret gerçekleştirmek için neredennereye.com üzerinden Kömürler otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr