Yolcu Sayısı
1

Karacabey otobüs bileti

Karacabey Otobüs Bileti

En popüler Karacabey otobüs rotaları

Karacabey otobüs bileti fiyatları, Karacabey otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Karacabey otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BandırmaKaracabey80 TL72
BursaKaracabey120 TL33
BigaKaracabey249 TL20
BayrampaşaKaracabey450 TL20
İstanbulKaracabey450 TL20

Karacabey otobüs biletleri

Bursa iline bağlı bir ilçe olan Karacabey’in tarih kaynaklara göre M.Ö 7’nci yüzyılda kurulduğu ve bölgede Milisler adlı bir topluluk tarafından Miletopolis ismi ile anıldığı biliniyor. Bu döneme ait çok fazla ayrıntılı bilgi bulunmamakla birlikte, Bizans döneminde Mihaliç olarak bilindiği kesin bir bilgi olarak aktartılıyor. Denizden yüksekliği 24 metre olan bu ilçenin her iki tarafında Ulubat ve Manyas gölleri yer almaktadır. Marmara kıyıları dışında yöre çıplak bir yapıda ve hava akımlarına açık bir konumdadır. Akdeniz ve Karadeniz iklimi arasında yer alan geçiş iklimine sahip olan ilçede; yaz ayları çok kurak ve sıcak geçmez, kış ayları ise ılık ve yağışlı olarak görülmektedir.


Gezilecek yerler
İlçe merkezinde yer alan ve 1456-1457 yılları arasında Karacabey Paşa tarafından yaptırılmış olan İmaret Camii, 9 kubbesi, iki kapısı ve tek minaresi ile dikkat çeken ve görülmesi gereken bir yapı. Karacabey Paşa’nın mezarı ve türbesi de burada bulunmaktadır. Yöredeki Ulubat köyü olarak bilinen ve Ulubatlı Hasan’ın doğduğu yer alan bölgede 13 metre uzunluğunda Ulubatlı Hasan Anıtı’ da çok ilgi gören ve görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Bölgede gezip görülebilecek daha çok sayıda bölge vardır. Karacabey otobüs bileti NeredenNereye.com'da!

Ne yenir
Yöreye özgü bir ve sadece bu bölgede üretimi yapılan ve ilçenin Bizans dönemindeki adını taşıyan Mihaliç Peyniri, 200 yıllık bir tarihe sahiptir ve bölgede tadılması gereken en önemli lezzettir. Aynı zamanda Karacabey, ülkemizde çok büyük oranda soğan imalatı yapılan bir yer olması nedeniyle, soğan ambarı olarak da değerlendirilmektedir.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr