İzmir Konya Otobüs Bileti

İzmir Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 546 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 4dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 27 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 40 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kontur Turizm firmasıdır.

İzmir Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Konya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. İzmir Konya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

İzmir Konya Otobüs Biletleri

İzmir Konya otobüs bileti mi aradınız? İzmir Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Erbaba Höyüğü, Beyşehir'in kuzeybatısında gölün kıyısındaki doğal bir tepe üzerindedir. Deniz seviyesinden 1130 m yükseklikte yer alan tarih öncesi bir höyüktür. 80 m çaplı höyük yerleşmesi, 5000 m2'lik alanı kaplar. Erbaba Höyüğü'ndeki kazılar, 1969'da J. Bordaz tarafından başlatıldı. MÖ 5700-5300 arasına tarihlenen Neolitik yerleşme sonrasına ait buluntu yoktur. Yerleşme, kaçak kazılardan büyük zarar görmüş durumdadır. Karbonlaşmış kalıntılardan tahıl, bezelye ve diğer baklagillerin tarıma alındığı anlaşılır. Koyun, keçi ve sığır eti yenen hayvanlardır. Sığırdan, tarımda da yararlanıldığı bilinmektedir. Çakmaktaşı kazıyıcılar en çok bulunan aletlerdir. Ok uçları, orak, dilgiler, çentikli dilgiler, uç kazıyıcılar, deliciler, öğütme taşları, vurgu taşları, kemik biz, dikiş iğnesi, spatul, kemer tokası, renkli taş boncuklar, yassı taş baltacıklar diğer buluntulardır. Kum katkılı hamurdan yapılmış kaba ya da ince işçilikli keramikler donuk siyah ve kahverengidir. Üst katlarda, tek renkli, iyi cilalı, kaliteli keramik parçaları ortaya çıkarıldı. Kırmızı, kahverengi, sarımsı, gri renkli bu parçalar dar ağızlı çömlekler ya da dik kenarlı düz dipli kaplara aittir. Çayönü'nden sonra taş mimarinin görüldüğü ilk kenttir. Harç da ilk kez burada kullanılmıştır. Yakındaki kireçtaşı kayalıklardan sağlanan büyük taş bloklardan temeller örülüyordu. Dörtgen planlı evler, birbirine yakın yapılmıştır. Duvarları, kırmızı ya da kurşuni sıvayla sıvalıdır. Küçük odaların tabanları, sıkıştırılmış topraktır. Evlere giriş damdandır. Höyük buluntuları Konya Arkeoloji Müzesi'ndedir.

İzmir ve Konya arasında kara yolu ile en kısa yolculuk E96 otobanından yapılmaktadır. 596 km’lik mesafe en ucuz otobüs bileti ile yaklaşık olarak 8 saatte kat edilmektedir. Bu süreyi firmaların konforlu otobüslerinde rahat bir yolculuk geçirerek tamamlarsınız. Yolculuğunuzun son bulduğu yer Konya Otogarı’dır. Selçuklu ilçesinde bulunan otogardan kalkan servisler ile şehrin çoğu yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçları ve taksilerden yararlanarak da dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Konya seyahatiniz sırasında şehirde görmeniz gereken pek çok yer bulunmakta. Bu yerlerden öne çıkanlarını şöyle sıralayabiliriz.
Ünlü İslam alimi Hz. Mevlana şehirde yaşamış en önemli şahsiyet olarak kabul edilebilir. Şehir merkezinde döneminde dergah olarak da kullanılan yapı günümüzde Mevlana Müzesi olarak ziyaret edilebilir. Yeşil minaresi ile şehrin simgesi haline gelen yapının içerisinde Hz. Mevlana’nın türbesi de bulunmaktadır. Dervişlerin yaşamına dair eşyaların sergilendiği müzede çeşitli objelerle süslenmiş hediyelik eşyalar da bulabilirsiniz.
İndirimli otobüs biletleri ile şehre sefer düzenleyen tüm firmaları sitemizde bulabilirsiniz. Arama sonucunda firmaları ve sundukları fiyatları aynı sayfada görüntülersiniz. Fiyat karşılaştırması ile seçiminizi yaptıktan sonra biletinizi anında güvenle satın alabilirsiniz.
Bölgede yapılan kazılarla gün yüzüne çıkarılmış olan Herakleia Antik Kenti şehirde görebileceğiniz yerler arasında. Bu kentten çıkarılan eserler ile birlikte Konya ve çevresinde hüküm sürmüş medeniyetlerden kalma eserleri de Ereğli Müzesi’nde görebilirsiniz. Ucuz otobüs biletleri ile ulaştığınız Konya şehrini en güzel seyredebileceğiniz yer Alaaddin Tepesi. Şehirdeki tek yükselti olan tepe Konya halkı tarafından sıkça ziyaret edilen bir mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Şehirdeki bir başka önemli mesire alanı ise Meram Bağları. Geniş bağlık alanları ve deresi ile şehirde yaşayanların özellikle sıcak yaz aylarında çokça vakit geçirdikleri bir yerdir.
Otobüs bileti fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere mobil uygulamamız üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken AppStore ve Google PlayStore’da bulacağınız uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirmek.
Konya’da ne yenir? Konya denilince akla ilk gelen yemek tabi ki etli ekmektir. Lahmacuna benzeyen bu hamur işi, hazırlanan kıymalı harç ile odun fırınlarında pişirilir. Etli ekmeğin içinde kullanılan kıyma makinede çekilmez, et satırla kıyma haline getirilir. Bu lezzetin en önemli noktası da budur. Ucuz otobüs biletleri ile ulaştığınız Konya’da tatmanız gereken başlıca diğer lezzetler ise şöyle; fırın kebabı, mevlana böreği, bamya çorbası ve tirit.

İzmir Konya otobüs bileti mi aradınız? İzmir Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Afşınlılar Seyahat 50 TL
Can Diyarbakır Turizm 55 TL
Yeni Aksaray 55 TL
Medine Turizm 55 TL
Muş Yolu Turizm 55 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.