Adana Konya Otobüs Bileti

Adana Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 49,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 356 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 3dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 16 firma sefer düzenlemektedir. Adana Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 25 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

Adana Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Konya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Adana Konya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Adana Konya Otobüs Biletleri

Adana Konya otobüs bileti mi aradınız? Adana Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Orta Anadolu’nun önemli ve turistik şehri de Konya’dır. Konya’nın tarihi pek eski olup, Hititler’le başlamaktadır. Hititler’e ait değerli bir eser Beyşehri civarındaki Eflatun Pınar’dır. Bir kaynak üzerine kurulmuş kutsal bir eserdir. Kanatlı güneş kursları vardır. Bir de Konya Ereğlisi’nin Ivriz bucağındaki Hitit kabartması vardır. Bu eser MÖ VIII. yüzyıla aittir. Hititler’den sonra Firigler gelmişlerdir. Alaaddin Tepesi’nde bunlara ait eserler çıkmıştır. MÖ VI. yüzyılda İranlılar hakim olmuştur. MÖ 133’te Romalıların eline geçmiştir. Miladi 53 yılında Sen Pol Konya’ya gelip Hiristiyanlığı yaymıştır. Bir ara da Arap akımlarına uğramıştır.

Konya’yı 1077 yılında Selçuklu Türkleri fethetmişlerdir. Kılıç Aslan I. Konya’yı başkent yapmıştır. Selçuklular, Konya’yı imar etmişler, birçok sanat eseriyle süslemişlerdir. Selçuklu anıtlarıyla dolu bir şehir olmuştur. Tarihi önemi de buradan gelmektedir. Konya’yı yükselten Alaaddin Keykubat I’dir. Konya’da Bahaeddin Veled, Mevlana Celaleddin Rumi, Sultan Veled, Muhittin Arabi, Şemsi Tebrizi, Sadrettin Kunevi gibi büyük adamlar yetişmiştir. Selçuklu Devleti zayıflayınca Konya’ya Karamanoğulları hakim oldular. Fatih Sultan Mehmet, Veziriazam Mahmut Paşa ile birlikte bir ordu ile gelerek Karamanoğlu Pir Ahmed’i yenerek 1467’de Konya’yı Osmanlı mülküne kattı. Konya Orta Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biridir.

 

Adana Konya arasında en uygun otobüs bileti ile çıkılan yolculuklar yaklaşık 6 saatte tamamlanmakta. İki şehir arasında 343 km’lik bir mesafe bulunuyor. Seyahatiniz sırasında araç içinde sıkılmadan vakit geçirebilmeniz için firmalar farklı hizmetler sunmakta. Bunlardan bazıları televizyon ve müzik yayını, koltuk arkalıklarında kişisel ekranlar ve ücretsiz wi-fi bağlantısı. Seyahat edeceğiniz firmanın hizmetleri ve güzergah detayını arama sonuç ekranında görebilirsiniz.
Konya İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve ülkenin en geniş topraklara sahip şehri. Şehir dümdüz bir ova üzerinde kurulu ve şehirde bulunan tek yükseklik Alaaddin Tepesi. Tepe insan eliyle yapılan bir alan ve Selçuklular döneminde bir cami inşa etmek amacıyla oluşturulmuş. Günümüzde şehir halkının mesire alanı olarak kullandığı tepede çay bahçeleri ve kafeler bulunmakta. Şehrin ortasında yer alan tepeden şehir manzarasını izleyebilirsiniz.
Otobüs bileti sorgulama, seferler hakkında detaylı bilgi ve bilet satın alma işlemlerinizi neredennereye adresinden pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat edeceğiniz tarih bilgisi ile aramanızda size en uygun seferleri listeler ve kolay anlaşılabilir yönlendirmeler ile biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
Tasavvuf dünyasının en önemli şahsiyetlerinden biri olan Mevlana’nın türbesine ev sahipliği yapan şehir; bu türbenin yeşil minaresini de kendisine simge olarak seçmiştir. Mevlana’nın hayata veda ettiği gün olan 17 Aralık özellikle şehrin yoğun ziyaretçi akınına uğradığı bir tarihtir. İslam aliminin anısına düzenlenen törenlerde Kur’an-ı Kerim’den bölümler okunur ve Sema ayini gösterisi yapılır. Beyaz kıyafetleri ile semazenlerin dansını izlemek için şehre yerli ve yabancı birçok turist gelir.
En ucuz otobüs bileti ile seyahat edilen Konya’da şehirde görebileceğiniz başlıca diğer yerler şöyle sıralanabilir. Selçuklular döneminden kalma Karatay ve İnce Minareli Medrese, Konya çarşısında bulunan Osmanlı döneminin en güzel mimari eserlerinden biri olarak kabul edilen Aziziye Camisi, villa tipi evlerin yan yana sıralandığı ve ortasından geçen akarsu ile şehrin en sevilen mesire yerlerinden biri olan Meram Bağları, Güvercinlik ve İnbaşı mağarası, Nasreddin Hoca Türbesi, Akşehir Gölü. Adana ve Konya arasında gerçekleşecek seyahatleriniz için tüm işlemlerinizi mobil uygulamamız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Şehre ilk defa seyahat edeceğiniz firmalar hakkında fikir edinmek için, müşterilerin firma değerlendirmelerinden ve yorumlarından da yararlanabilirsiniz. Siz de yolculuğunuz süresince aldığınız tüm hizmetler ile ilgili puanlama yapabilir ve yorumunuzu paylaşabilirsiniz.
 

Adana Konya otobüs bileti mi aradınız? Adana Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 49 TL
Isparta Petrol 50 TL
Star Batman 60 TL
Seç Turizm 60 TL
Has Diyarbakır 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.