Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adıyaman Konya Otobüs Bileti

Adıyaman Konya Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 689 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Adıyaman Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Konya seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Konya Otobüs Biletleri

 Adıyaman Konya otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.489 km2 olan Bozkır ilçesi kuzeyde Akören, kuzeydoğuda Çumra ve Güneysınır ilçeleri, doğuda Karaman ih, güneydoğu ve güneyde Hadım ilçesi, güneybatı ve batıda Antalya ili, kuzeybatıda da Ahırlı ilçesiyle çevrilidir. Batı Toroslar’ın engebelendirdiği bir alanda bulunan ilçe topraklan dağlık bir yapı gösterir. Orta yükseltili dalgalı düzlüklerin geniş yer tuttuğu ilçenin güney ve güneybatı kesimleri çok dağlık ve engebelidir. Geyik Dağlan içinde yer alan Yıldızlı Dağı da denen Yüdız Dağı, Haydar Dağı ve Karadağ (2.509 m) bu kesimde doğal sınır oluşturur. Eşenler Dağı (1.951) ilçenin orta kesiminde kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanır. Bu topraklardan kaynaklanan suların bir bölümü Konya kapalı havzasına yönelirken bir bölümü de Akdeniz’e ulaşır. Göksu’yu oluşturan Hadım Göksuyu’nun başlangıç kolları Haydar Dağı yamaçlanndan doğar. Çarşamba Çayı ilçenin kuzey kesiminden geçer. Bu akarsu üzerinde sulama amacıyla yapılmış olan Apa Barajı ardında oluşan yapay gölün bir bölümü ilçe sınırlan içinde kalır.

Ekonomik olanaklan kısıtlı olan ilçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Bağların geniş yer tuttuğu ilçede tahıl, sebze ve meyve yetiştirilir, hayvancılık yapılır.

 

Antik Çağ’da İsaurya (İsauria) kenti Bozkır yöresinde yer alıyordu. Çevresindeki bölgeye adını veren kent MÖ 1. yüzyılda Galatlann saldı- nsına uğrayarak yıkıldı. Sonralan kentin kuzeydoğusuna bir kale yapıldı ve bu yeni kent İsaurya Nova (Yeni İsaurya) olarak adlandırıldı. İlkçağda İsaurya olarak anılan kent sonralan Leontopolis ve Trismaden adlanyla da anıldı. Osmanlılar döneminde birçok kez yönetim değişikliklerine uğradı. Bu dönemde terk edilen kentin kalıntıları Ulupınar köyü yakınlarındadır. 17. yüzyılın ilk yansmda zorbalığa başlayan Kapıkulu süvarilerinden Dağlardelisi Süleyman yöreye bir süre egemen oldu. Bozkır 19. yüzyıl sonlannda Konya vilayeti Merkez sancağına bağlı bir kaza olarak yönetiliyordu. Kaza merkezinin belediyesi 1870’te kuruldu. Kurtuluş Savaşı başlarında yörede çıkan karışıklıklar Bozkır Ayaklanmalan olarak anüır. 1920’de patlak veren Konya Ayaklanması Bozkır yöresinde de etkili oldu.

Bozkır kenti, ilçenin orta kesiminde yer alır. Kent, çevresindeki kırsal alana hizmet veren küçük bir merkezdir. Bozkır Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.