Konya İzmir Otobüs Bileti

Konya İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 546 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 24 firma sefer düzenlemektedir. Konya İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 42 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kontur Turizm firmasıdır.

Konya İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya İzmir otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Konya İzmir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Konya İzmir Otobüs Biletleri

Konya İzmir otobüs bileti mi aradınız? Konya İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Belediye Sarayı’na Bulenterion denilir. Belediye sarayı, miladi ikinci yüzyılda yapılmıştır. Yalnız üç sütunu ayakta kalmıştır. Vesta adına bir ocak vardır. Artemis’in de heykeli vardı.

Belediye Sarayı’nın yanında Odeion vardır. Bu bir konser yeridir. 1500 kişiliktir. İkinci yüzyılda yapılmıştır. Amfisi vardı. Orkestra yeri ve sahnesi vardı. Bu binanın yanında Damianus Hamamı harabesi bulunmaktadır. Burada bir de yuvarlak bir yapı vardır. Lukas’ın mezarıdır. İçinde genç kız ve heykelleri vardı. İkinci yüzyılda yapılmıştır. En sonra da Magnesia kapısı gelmektedir.

Yedi Uyuyanlar, dini inanışlara göre Ashab-ül Kehf denilen yedi kişinin köpekleriyle birlikte 200 yıl uyuyanların mağarası Efes’in mezarlığındadır. Bunlar İmparator Decius devrinde puta tapıcıların zulmünden kaçıp bu mağaraya sığınan adamlardır. Nihayet bunlar İmparator Teodos II zamanında uyanmışlardır.

Meryemana Evi, Efes’ten yedi kilometre uzaktadır. Ev Aladağ üzerindedir. Dört yüz metre kıvrıla kıvrıla buraya çıkılır. Hazreti İsa’nın annesi Meryemana’yı, Havarilerden Sen Jan Efes’e getirmiştir. Meryemana son yıllarını bu evde yaşamıştır. Bina taştan yapılmış, bir katlı ve küçüktür. Kapıdan bir sofaya, buradan da şömineli bir odaya gelinir. Yanında dua odası vardır. Yatak odası dua odasının sağındadır. Solda ise mutfak vardır. İşte Meryemana bu evde yaşamıştır. 1951 de bu bina tamir ettirilmiş, Papa da bu evi takdis etmiştir. Altındaki şedde Meryemana suyu dökülür. Şifalı bir sudur. Hıristiyan turistler burayı muhakkak ziyaret etmektedirler. Her tarafı yeşilliktir ve bülbüller ötmektedir.

İzmir otobüs bileti sahibi olarak Konya’dan yola çıktığınız mesafe 562 km. Bu mesafe yaklaşık olarak 9 saatte kat edilebilmekte. İki şehir arasında günde yoğunluğa göre değişiklikler olsa da ortalama 7 sefer düzenlenmektedir. Otobüs firmaları tarafından İzmir’e düzenlenen tüm seferleri Neredennereye adresinde görüntüleyebilirsiniz. Bu seferler arasında seçiminizi yaptıktan sonra biletinizi anında satın alabilirsiniz. İZOTAŞ; Bornova ilçesinde bulunan otogara verilen isim. Buradan şehrin dilediğiniz yerine firmaların sağladığı özel servisler ve otobüsler aracılığıyla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda raylı sistemden ve belli noktalar arasında işleyen vapurlardan da yararlanabilirsiniz.
Şehre seyahatiniz için gerekli olan tüm bilgileri ve otobüs bileti kampanyaları hakkında yenilikleri de sitemizden öğrenebilirsiniz. Bunun için ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz. Avantajlı biletlere her an dilediğiniz yerden ulaşabilmek için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Uygulamayı akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
Alsancak İzmir’in alışveriş ve eğlence denince ilk akla gelen ilçesi. Trafiğe kapalı olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca sıralanan dükkanlarda dilediğiniz ürünleri bulabilir, yeme içme mekanlarında İzmir’e has yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Kordon Boyu’nda faytonla dolaşabilir, ülkenin en eski ikinci tren garı olan Alsancak Garı’nı görebilirsiniz. Alsancak’ta eğlence mekanlarının bulunduğu yer Barlar Sokağı olarak adlandırılmaktadır. Özellikle yaz sezonu boyunca burada akşamlar oldukça kalabalık geçmektedir.
İndirimli otobüs bileti sahibi olarak İzmir’ seyahat edebilmek için yapmanız gereken çok basit. Biletinizi sitemizen aramak ve satın almak. Biletinizi satın aldıktan sonra e-mail adresinize ve cep telefonunuza gelen onay mesajı ile biletiniz oluşturulmuş olur.
İzmir’i kuş bakışı izlemek isterseniz iki seçeneğiniz var. Tarihi asansör ve Kadifekale. İtalyan şarkıcı Dario Moreno’nun bir dönem yaşadığı ve adını şarkıcıdan alan sokakta bulunan asansör; şehrin simgelerinden. İki mahalle arasında kolay ulaşım sağlanması amacıyla yaptırılan asansörün terasından eşsiz İzmir manzarasını seyredebilirsiniz. Şehrin en yüksek tepelerinden birinde bulunan Kadifekale; M.Ö. 4 yüzyıldan kalmadır. Amazon kadınlarının da yaşadığı bir alan olan bölgeden İzmir Körfezi manzarasını izleyebilirsiniz. Harabe halinde olan kalede Bizans döneminden kalma sarnıçları görebilirsiniz.

Konya İzmir otobüs bileti mi aradınız? Konya İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Midyat Güneydoğu Turizm 50 TL
Ben Turizm 58 TL
Yeni Aksaray 60 TL
Medine Turizm 60 TL
Medine Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.