Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
75 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al

İzmir Aksaray Otobüs Bileti

İzmir Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 688 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 17dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 10 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Medine Turizm firmasıdır.

İzmir Aksaray bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Aksaray bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Aksaray otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Aksaray Otobüs Biletleri

 İzmir Aksaray otobüs bileti mi aradınız? İzmir Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İzmir Aksaray illerimiz arası otobüs seyahatiniz yaklaşık olarak 8 saat 10 dakika sürecektir. Bu süre aksaklık olmadığı sürece çok nadir olarak değişmektedir. İki ilimiz arası mesafe yaklaşık 687 kilometredir. Yolculuk boyunca 2 kez mola verilecek olup bu molalar 30 dakika sürecektir. Mola yerlerinde hem ihtiyaçlarınızı giderebilir, hem de sevdiklerinize küçük hediyeler alabilirsiniz. Aksaray ismi Kral Archeleos zamanında Archelais olarak anılmaktaydı. Şuan kullanılan ismi ise Osmanlı Devleti zamanında verilmiştir. Bu ismin verilme sebebi şundan dolayıdır. Kılıç Arslan zamanında büyük bir saray yapılır. Sarayın girişinde iki tane büyük aslan heykeli vardır. Saraya fenalık yapmak isteyen kişi heykel aslanların ağızlarından çıkardığı kıvılcımla sarsılırmış. Bu heybetli saraya uzaktan bakanlar bembeyaz görürlermiş. Bundan dolayı şehrin ismi Aksaray olarak söylenmiştir. İzmir Aksaray otobüs biletleri en iyi fiyatlar ile sitemizde satılmaktadır. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kiliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray kentinde bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin bir çoğu moloz taş ile yapılmıştır.7.yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait bir çok mezar bulunmaktadır. Aksaray kentine gittiğiniz zaman bu antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Ihlara Vadisi'nden sonra hayranlık veren bu görüntüyü mutlaka görmelisiniz. O dönem insanlarının yaşam tarzları ve daha bir çok tarihi bilgiyi bu yapılar sayesinde anlamak mümkündür. Ufkunuzu genişletecek ve size yeni tarihi bilgiler verecektir. İzmir Aksaray arası otobüs seyahatiniz için şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

İzmir Aksaray otobüs bileti mi aradınız? İzmir Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Aksaray otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vangölü Turizm 70 TL
Esadaş 70 TL
MALATYA BEYDAGI 70 TL
Medine Turizm 70 TL
Lider Muş Tur 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.