Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Manisa Otobüs Bileti

İstanbul Manisa Arası

En Ucuz Sefer
-
İstanbul - Manisa Arası Kaç Km
528 km
İstanbul - Manisa Arası Kaç Saat
7sa 57dk
Günlük Sefer Sayısı
129
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

İstanbul Manisa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Manisa güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Manisa seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Manisa hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Manisa şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Manisa Otobüs Biletleri

İstanbul Manisa otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Manisa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sibel, Hititlerin bereket tanrıçasıdır. Sibel heykeli de bu bölgededir. Buna Kubalea – Kibel, daha eskiden de Ana denirdi. Anadolu’nun en önemli tanrıçasıdır. Anadolu’ya bereket veren o idi. Sonra da Yunanlılar bu ilaheye Afrodit dediler. Sibel heykellerinde tanrıçanın göğsü açıktadır. Bu durum, toprağı beslemesini temsil eder. Kadınlık uzvu da meydandadır. Bu da doğumu temsil etmektedir. Sibel’in heykeli bir kaya üzerine oyuludur. Oturmuş bir durumdadır. Bir Hitit eseridir. Burada rahip odaları ve Hitit yazıtları bulunmaktadır. Manisa’ya burası beş kilometre uzaktır.

Artemis Tapınağı, Ege bölgesi milletlerinin en eski toprak ve bereket tanrıçası için yapılmış tapınaktır. Artemis’e ait Sard’a yakın yerde yapılmış olan bu tapınak ayakta kalmış bir anıttır. Tapınağın ön yüzünde 8 ve yanlarında 20 şer sütun vardır. Tapınak 100 metre uzunluğunda olup, sütunlar iyonik tarzında yapılmıştır. Büyük bir mabettir. Ayakta kalan iki sütunun boyları 18 metredir. Sanat değeri büyük bir yapıdır. Helenistik bir yapı olan bu anıt, eski bir tapınağın üzerine yapılmıştır.

Niobe, Ağlayan Taş Kadın ismiyle de tanınmaktadır. Bir mitolojisi vardır. Bu taş kadın, Manisa’nın içinde ve Karaköy’e gitmeden yolun üzerindedir. Bu heykele Niobe denilmektedir. Saçları arkaya taralıdır. Göğsü ve baş tarafı iri bir kaya parçasıdır. Mitolojiye göre Kraliçe Niobe’nin 7 kızı ve 7 oğlunu Apollon ve Artemis öldürmüş, bu acıya dayanamayıp feryada başlayınca Tanrı Zeus onu taş haline getirmiş. O zamandan bu yana Niobe’nin gözlerinden yaşlar akmaktadır.

Dünyanın en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul'dan Ege'nin en güzel ve hareketli illerinden Manisa'ya otobüsle keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yol boyunca İstanbul'dan Marmara bölgesinin güzel illeri Bursa, Balıkesir hattından geçerek Ege'ye ulaşırsınız. Özellikle Akhisar, Salihli bölgelerine vardıktan sonra güzel üzüm bağlarının arasındaki beyaz bağ evlerinden oluşan manzaralar büyük bir keyifle izlenir. İstanbul'dan Manisa'ya otobüsle seyahat etmek için otobüs biletinizi online olarak NeredenNereye.com'dan satın alabilirsiniz. İstanbul- Manisa arasındaki yolculuğunuzu konforlu bir otobüs seyahatiyle daha keyifli bir hale getirmek için NeredenNereye.com'un size sunacağı otobüs firmalarının hizmetlerini değerlendirerek seçiminizi yapabilirsiniz. Böylece otobüs firmalarının sağladığı hizmetleri öğrenerek kolayca otobüs biletinizi satın almanın konforunu yaşayabilirsiniz.
 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.