Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al

Manisa İstanbul Otobüs Bileti

Manisa İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 528 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Manisa İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 74 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Alaşehir Sarıkız Turizm firmasıdır.

Manisa İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Manisa İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Manisa İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Manisa ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Manisa ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Manisa İstanbul Otobüs Biletleri

Manisa İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Manisa İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Mihrimah Sultan Külliyesi, Üsküdar'da İskele Meydanı'ndadır. Mihrimah Sultan tarafından 1546-1548 yıllarında Mimar Sinan'a yaptırıldı. Camii, medrese, sıbyan mektebi, imaret, hamam, kervansaray, ambar, muvakkithane, çeşme ve türbe yapılarından oluşur. Yapılardan camii, medrese, sıbyan mektebi, çeşme, hamam ve iki türbe, günümüze sağlam durumda ulaştı. Bugün; medrese Sağlık Merkezi, sıbyan mektebi ise Çocuk Kitaplığı olarak hizmet vermektedir. Külliyenin merkezinde yer alan caminin ana mekanı dikdörtgen planlıdır. Büyük kubbe, yanlarda ve mihrap yönünde yarım kubbelerle desteklidir. Mimar Sinan, çift revaklı son cemaat yerini ilk kez bu yapıda kullandı. İç revak yüksek ve beş kubbelidir. Dış revak çatısı dışa taşarak şadırvanı da örter. Ak mermerden 21 köşeli bir şadırvanı vardır.

Külliye yapılarından medrese küfeki taşından, klasik Osmanlı medreseleri planında bir yapıdır. Güneyde kalan sıbyan mektebi kubbeyle örtülü iki kare mekandan oluşur. Kuzey girişin önünde yer alan çeşme; taş, al ve renkli mermerdendir. Aynataşı rumi dal motifleriyle bezelidir. Kadın ve erkek bölümlerinden oluşan hamam klasik Osmanlı üslubunda üç eyvanlı ve köşe hücreli bir yapıdır.

Şemsi Paşa Külliyesi, Üsküdar İskelesi’nin sağındadır. Cami, medrese, çeşme ve türbe yapılarından
oluşur. Şemsi Paşa tarafından 1580'de Mimar Sinan'a yaptırıldı. 1940'ta onarım gördü. Külliyenin
camisi kare planlıdır. Ana mekan, sekiz köşeli bir kasnağa oturan merkezi kubbeyle örtülüdür. Mermer mihrap ve ahşap minber, mukarnas ve kabartmalı desenlerle bezelidir. Tek şerefeli minare, camiye bitişiktir. Türbenin caminin doğu duvarına bitişik olması, diğer külliyelerden ayrılan bir özelliktir.
Dikdörtgen planlı ve aynalı tonoz örtülüdür. L biçimi planlı medrese önü revaklı ve kubbeli
odalardan oluşur. Odaların ortasında yer alan dershane kare planlı bir yapıdır. Bugün, kitaplık

olarak hizmet vermektedir.

Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuş doğası, yemekleri ve gelişmiş sanayisiyle Ege Bölgesi’nin en güzel illerinden biri olan Manisa’dan İstanbul’a otobüsle gidebilirsiniz. Osmanlı döneminin en önemli şehzade sancağı olan Manisa’dan Topkapı Sarayı’nın şehri İstanbul’a vardığınızda sadece 16. Yüzyılın görkemli tarihi değil sonrasında da hem Türkiye’nin hem de komşularının tarihinde önemli etkileri olmuş olayların tanığı bir şehirle karşılaşırsınız. İstanbul, her köşesi tarih, her köşesi gizem ve her köşesi eğlence dolu 24 saat yaşayan bir şehirdir. Manisa’dan İstanbul’a seferleri olan otobüs firmalarının size yol boyunca sağlayacakları hizmetlerinin de bulunduğu bir listeye NeredenNereye.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa- İstanbul arasındaki otobüs yolculuğunuz otobüs firmalarının bilet fiyatları, seyahat avantajları, size sunacakları kampanyalar gibi bilgileri de sistemden kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Manisa İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Manisa İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Manisa İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Alaşehir Sarıkız Turizm 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.