scorecardresearch

Gökçebey Otobüs Bileti

Gökçebey Otobüs Bileti

Gökçebey Otobüs Biletleri

Gökçebey, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Zonguldak ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe oldukça eski tarihlere dayanan bir geçmişe sahiptir. Geçmişinin en parlak dönemlerinden birini ise Osmanlı döneminde yaşamıştır. Aynı dönemden Tefen ismi ile bir sancak konumunda bulunmaktadır. İlçe bu yapılanmasının cumhuriyetin kurulmasına kadar böyle devam ettiği bilinmektedir. Cumhuriyet döneminden sonra belli bir dönem Devrek ilçesine bağlı olarak kaldıktan sonra daha sonrasında ilçe olmasına karar verilmiştir. 

İçerisinde coğrafi bölge nedeni ile sınırları dahilinde Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Fazla yağış alan bölgelerden bir tanesidir. Bu yağış bolluğuna bağlı olarak tarımsal çeşitliliği fazladır. Arazilerinin büyük bir kısmı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Bu oranlık alanlar şehrin ziyaretçileri için zengin mesire alanları barındırarak ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. 
Gökçebey ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Beyaz Baklava, pırasa dolması, sütlü armut, kestaneli el böreği, kabak tatlısı, hüppülü, beyaz helva, baklaç, içli tavuk, malay, kartlaç, devrek simidi yer almaktadır. 
 
Gökçebey ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Billaos Antik Kenti, Cehennemağzı Mağaraları, Halil Paşa Konağı, Gökgöl Mağarası, Çayrköyü Su Mağarası, Filyos Kalesi, Cumyanı Mağarası, Tieion Antik Kenti yer almaktadır. 
 
Karadeniz’in bu harika ilçesini kısa bir tatil planlayarak daha yakından tanıyabilirsiniz. Neredennereye.com üzerinden uygun fiyatlar ile Gökçebey otobüs bileti alarak yolculuğa hazır hale gelebilirsiniz. 
 
Gökçebey - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Şub Çarşamba
hafif yağmur
12 °C
hafif yağmur
22 Şub Perşembe
hafif yağmur
12,7 °C
hafif yağmur
23 Şub Cuma
hafif yağmur
7 °C
hafif yağmur
24 Şub Cumartesi
hafif yağmur
6,9 °C
hafif yağmur
25 Şub Pazar
orta şiddetli yağmur
8,8 °C
orta şiddetli yağmur