Yolcu Sayısı
1

Gökçebey otobüs bileti

Gökçebey Otobüs Bileti

En popüler Gökçebey otobüs rotaları

Gökçebey otobüs bileti fiyatları, Gökçebey otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gökçebey otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
MengenGökçebey99 TL14
SaltukovaGökçebey13 TL14
KarapınarGökçebey13 TL13
BayrampaşaGökçebey470 TL10
EsenlerGökçebey470 TL10

Gökçebey otobüs biletleri

Gökçebey, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Zonguldak ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe oldukça eski tarihlere dayanan bir geçmişe sahiptir. Geçmişinin en parlak dönemlerinden birini ise Osmanlı döneminde yaşamıştır. Aynı dönemden Tefen ismi ile bir sancak konumunda bulunmaktadır. İlçe bu yapılanmasının cumhuriyetin kurulmasına kadar böyle devam ettiği bilinmektedir. Cumhuriyet döneminden sonra belli bir dönem Devrek ilçesine bağlı olarak kaldıktan sonra daha sonrasında ilçe olmasına karar verilmiştir.

İçerisinde coğrafi bölge nedeni ile sınırları dahilinde Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Fazla yağış alan bölgelerden bir tanesidir. Bu yağış bolluğuna bağlı olarak tarımsal çeşitliliği fazladır. Arazilerinin büyük bir kısmı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Bu oranlık alanlar şehrin ziyaretçileri için zengin mesire alanları barındırarak ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.
Gökçebey ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Beyaz Baklava, pırasa dolması, sütlü armut, kestaneli el böreği, kabak tatlısı, hüppülü, beyaz helva, baklaç, içli tavuk, malay, kartlaç, devrek simidi yer almaktadır.
Gökçebey ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Billaos Antik Kenti, Cehennemağzı Mağaraları, Halil Paşa Konağı, Gökgöl Mağarası, Çayrköyü Su Mağarası, Filyos Kalesi, Cumyanı Mağarası, Tieion Antik Kenti yer almaktadır.
Karadeniz’in bu harika ilçesini kısa bir tatil planlayarak daha yakından tanıyabilirsiniz. Neredennereye.com üzerinden uygun fiyatlar ile Gökçebey otobüs bileti alarak yolculuğa hazır hale gelebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr