scorecardresearch

Erbaa Otobüs Bileti

Erbaa Otobüs Bileti

Erbaa Otobüs Biletleri

Tokat Erbaa’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler

Karadeniz bölgesinde bulunmasına rağmen genellikle İç Anadolu bölgesinde hatasına düşen okuyucularımıza bu konuda bilgi vermek ile başlayalım. Özellikle türkülere bile konu olan Erbaa ilçesi hakkında tanıtım yapalım.
Tokat’ın en gelişmiş ilçelerinin başında bulunan Erbaa ilçesinin şehir merkezine uzaklığı 80 km’dir. Özellikle Tokat’a gelen turistlerin son zamanlarda en çok ziyaret ettiği ilçelerin başında gelen Erbaa ilçesinin merak edilen yerlerini tanıtalım.
Öncelikle ilçeye geldiğiniz zaman sizler için ilk olarak bir tattan bahsedelim. Erbaa ilçesinde bulunan yöresel lokantalarda mutlaka tatmanız gereken bir tat Tokat kebabı olarak dikkat çekiyor. İsmini şehirden alan bu kebabın son derece güzel ve lezzetli olduğunu belirtmek istiyorum.İlk olarak sizlere önerdiğimiz yer Horoz tepesi gelmektedir. Son derece kritik bir yer olan bu tepe özellikle içinde bulundurduğu tarih kalıntıları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Son zamanlarda yapılan kazıların giderek artmasından sonra burada ortaya çıkan kalıntıların son derece şaşırtıcı olduğunu belirtmek istiyorum. Erbaa’da bulunan bu tepenin altında yatan bir şehrin olduğunu belirmek istiyorum sizlere. Krallara ait birçok mezarın bulunduğu ve mezarların içinden çıkan tarihi eserlerin neler olduğunu belirtmek istiyorum. Atlara ait urganların ve kap kaçakların oldukça fazla çıkmasından dolayı tepenin yanında oluşturulan müze dikkatleri üzerine çekti ve son zamanlarda ziyaretçilerin akınına uğradı. İşte Erbaa’da gidilmesi gereken yerlerden en önemlisi. Erbaa otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Erbaa - 5 Günlük Hava Tahmini
19 Kas Pazar
orta şiddetli yağmur
16 °C
orta şiddetli yağmur
20 Kas Pazartesi
parçalı az bulutlu
14 °C
parçalı az bulutlu
21 Kas Salı
kar yağışlı
2,5 °C
kar yağışlı
22 Kas Çarşamba
açık
4,3 °C
açık
23 Kas Perşembe
kar yağışlı
5,1 °C
kar yağışlı