Edirne Bursa Otobüs Bileti

Edirne Bursa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 420 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Edirne Bursa arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Edirne Bursa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Edirne Bursa güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Edirne Bursa seyahatinize başlamadan önce, Edirne ve Bursa hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Edirne ve Bursa şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Edirne Bursa Otobüs Biletleri

 Edirne Bursa otobüs bileti mi aradınız? Edirne Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yeşil Külliye, Yeşil semtinde yer almaktadır. Külliyenin yapımına Çelebi Mehmet zamanında (1419- 1424) başlandı ve Murat II döneminde bitirildi. Külliye; cami, türbe, medrese, imaret, hamam ve handan oluşur. Külliyeyi oluşturan cami (Yeşil Cami), 1419-1420’de Çelebi Mehmet tarafından yaptırıldı. Süslemeleri ise Murat II zamanında (1424) gerçekleştirildi. Süslemede kullanılan firuze ve yeşil çinilerden dolayı Yeşil adıyla tanınır. Kesme taştan yapılmış olan yapının 5 yazıtı vardır. Bursa'nın en özgün yapıtlarından biridir. Mimarisinden çok süslemeleriyle ünlüdür. Taçkapı ve çevresi, mihrapcıklar, pencere söveleri ve balkon korkulukları taş süslemelidir. Yapıda ayrıca ahşap ve alçı süsleme de görülür. 16.yy'dan bu yana sayısız kez onarılarak günümüze ulaştı. Yeşil Külliye'nin türbesi (Yeşil Türbe), 1421’de Çelebi Mehmet için yaptırıldı. Bursa'nın simgesi olan yapı, Osmanlı türbe mimarisinin en özgün örneklerindendir. Çini süslemeleri ile eşsiz bir yapıdır. Pek çok onarım geçiren türbe, 1855'teki depremde büyük hasar gördü. 1863, 1941, 1947’deki onarımlarla bugünkü duruma geldi. Külliyeyi oluşturan yapılardan medrese (Yeşil Medrese ya da Sultaniye Medresesi) 1419'da yaptırıldı. Mimarı Hacı İvaz bin Ahi Beyazıt'dır. Bugün, Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır.

  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.