Yolcu Sayısı
1

Doğanşehir otobüs bileti

Doğanşehir Otobüs Bileti

En popüler Doğanşehir otobüs rotaları

Doğanşehir otobüs bileti fiyatları, Doğanşehir otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Doğanşehir otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GaziantepDoğanşehir40 TL9
OsmaniyeDoğanşehir300 TL8
KelkitDoğanşehir59 TL3
AdanaDoğanşehir450 TL2
Gölbaşı (Adıyaman)Doğanşehir200 TL2

Doğanşehir otobüs biletleri

Doğanşehir, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Malatya’ya bağlı ilçelerden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Akçadağ, Doğanşehir, Çelikhan, Adıyaman, Yazıhan ile komşuluk içerisindedir. Bununla birlikte Malatya’nın büyük şehir sayılması ile birlikte merkez ilçe konumuna yükselmiştir. İlçenin tarihi kökeninin son derece zengin olduğu bilinmektedir. Ancak ilçe içerisinde gerçekleştirilen kazı çalışmalarının yetersiz kalması nedeni ile geçmiş döneme ait tarihi ve kültürel yapılar henüz tam anlamı ile gün yüzüne çıkarılmamıştır. Bununla birlikte eski Anadolu medeniyetlerinin yaşadığı bir noktada merkezi konumlara olan yakınlığı nedeni oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu bilinmektedir. Buradaki tarihi dönemin Hititlerin gelişi ile birlikte başladığı düşünülmektedir.
Doğanşehir ilçesinin sınırları içerisinde karasal iklimin özelliklere rastlanmaktadır. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu için kırsal kesimlerinde tarımdan ziyade hayvancılık görülmektedir. Aynı zamanda kayısı üretimi konusunda gelişmiştir.
Doğanşehir ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Gürpınar Şelalesi, Beşkonaklar Etnograya Müzesi, Levent Vadisi, Battal Gazi ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Arapgir Kalesi, Malatya Atatürk Evi, Arslantepe Höyüğü, Malatya Kalesi yer almaktadır. Doğu Anadolu’nun yaygın olarak bilinmeyen fazlası ile noktası mevcuttur ve güzellikleri birçok insanın ilgisini çekebilir. Yeşilyurt ilçesi de bunlardan bir tanesidir. Bu nadide ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Doğanşehir otobüs bileti satın alabilirsiniz


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr