Yolcu Sayısı
1

Dazkırı otobüs bileti

Dazkırı Otobüs Bileti

En popüler Dazkırı otobüs rotaları

Dazkırı otobüs bileti fiyatları, Dazkırı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dazkırı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DenizliDazkırı180 TL12
NazilliDazkırı240 TL8
KonyaDazkırı55 TL7
DinarDazkırı10 TL6
AydınDazkırı270 TL6

Dazkırı otobüs biletleri

Dazkırı ilçe halkının genellikle kendilerini Denizli halkı gibi hissetmelerinin en büyük nedenleri arasında ilçenin Denizli’ye daha yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Dazkırı hakkında merak edilen gezilip görülmesi gereken yerleri sizler ile paylaşamaya devam edelim.

Öncelikle ilçenin il merkezine çok uzak olduğunu söylemekte fayda var. Dazkırı ilçesi ile Afyon merkez arasında 160 km’lik bir mesafe bulunmaktadır.

Öncelikle bölgenin en bilindik bir doğa harikası ile başlamakta fayda var. Acıkgöl’ün Dazkırı ilçesinde bulunması buranın doğal güzelliklerinin görülmesi açısından son derece önemli bir yer olarak dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda bu alanda yapılan araştırmalar bazı gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına neden oldu.Çöküntü bir göl olduğu için ziyaretçilerin ilgi odağı halinde bulunan bu ilçede kuş türleri oldukça fazladır. Kuşların göç yolu üzerinde bulunmasından dolayı Acıgöl üzerinden geçen kuşlar hakkında yapılan gözlemler sonrasında 200’e yakın kuş türünün olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu özelliği ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dazkırı otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Sarıkavak ve Kızılören köyleri gezilmesi gereken diğer yerler olarak dikkat çekiyor. Özellikle Dazkırı ilçesinde bulunan bu köylerde Roma döneminden kalma eserler rastlanması dikkat çekiyor. Ziyaretçilerin son yıllarda akın ettiği bu yörede çıkan antik eserlerin müzede sergilenmesi dikkatleri üzerine çekmesine neden oluyor. Afyon’a gelecek olan turistlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerin başında olan Dazkırı ilçesinde çok farklı lezzetleri de yiyerek yöre yemekleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr