Yolcu Sayısı
1

Banaz otobüs bileti

Banaz Otobüs Bileti

En popüler Banaz otobüs rotaları

Banaz otobüs bileti fiyatları, Banaz otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Banaz otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EskişehirBanaz30 TL17
İzmirBanaz240 TL15
KütahyaBanaz140 TL14
OsmaniyeBanaz80 TL13
AfyonkarahisarBanaz150 TL12

Banaz otobüs biletleri

Uşak ilinde bulunan Banaz ilçesi 36.325 nüfuslu, 1.063 km2 ye sahip olan bir ilçedir. Banaz ilçesinin Uşak iline uzaklığı 33 km’dir. Uşak’ın 9 Temmuz 1953 tarihinde il olması sonucu Banaz yerleşkesi de Uşak iline bağlı bir ilçe merkezi olmuştur. Bu ilçe İzmir-Ankara yolu üzerinde bulunmaktadır. Banaz ilçesinin kuzeyinde Kütahya, doğusunda Afyonkarahisar ve güneyinde Sivaslı bulunmaktadır. İlçede bulunan en yüksek dağ Murat Dağı’dır. Uşak ilinin en verimli ve en büyük ovası olan Banaz Ovası bu ilçede bulunmaktadır. Banaz ilçesinde İç Anadolu’nun sert havası ve Ege bölgesinin yumuşak havası birlikte hâkim olmaktadır. Yazın Egenin yakıcı sıcağı ve kışın ise İç Anadolu’nun sert soğu Banaz halkını fazla etkilememektedir.

Banaz ilçesinde ekonominin bağlı olduğu üç kol bulunmaktadır. Bunlar tarım, hayvancılık ve sanayidir. En önemli kol olan tarım faaliyetlerinde şeker pancarı, haşhaş ve ayçiçeği yetiştiriciliği yapılmaktadır. Onun dışında buğday, tütün, mercimek, arpa ve nohut üreticiliği de yapılmaktadır. Ayrıca meyve üretimi de yapan halk elma, vişne ve kiraz da yetiştirmektedirler. Dağlar da ise küçük ve büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Banaz ilçesinde bir de Küçük Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. İlçe de bulunan tarihi yerlerden bahsedecek olursak Mesire yerleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Banaz’a 4 km uzaklıkta bulunan Evrendede Mesire Yeri de “Banaz Evrendede Tabiat Parkı” haline gelmiştir. İlçe de birden fazla kaplıca bulunmaktadır. Hamam Boğazı denilen üç ayrı şifalı suyu bulunan kaplıca da çok önemli yer tutmaktadır. Banaz otobüs bileti alımı için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr