Yolcu Sayısı
1

Aşkale otobüs bileti

Aşkale Otobüs Bileti

En popüler Aşkale otobüs rotaları

Aşkale otobüs bileti fiyatları, Aşkale otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Aşkale otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SelimAşkale200 TL16
KağızmanAşkale250 TL14
TuzlucaAşkale250 TL14
SarıkamışAşkale200 TL13
İmranlıAşkale50 TL11

Aşkale otobüs biletleri

Erzurum iline bağlı Aşkale 1937 yılında ilçe olmuştur. Denizden yüksekliği 1650 metre olan ilçe dağlık bir bölgedir. Bölgede karasal iklim hâkimdir. Karasal iklim özellikleri ile kış ayları çok soğuk ve yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Aşkale’de çok sayıda linyit ve krom yatağı vardır. İlçede ekonominin diğer temel taşları tarım ve hayvancılık olarak görülmektedir. İlk olarak 395 yılında Roma döneminde tarih sahnesinde yer Aşkale birçok devletin hüküm sürdüğü topraklar olarak bilinmektedir.

GEZİLECEK YERLER

İlçe merkezine 19 kilometre uzaklıkta bulunan Cinis Höyük Ortabahçe beldesinde yer almaktadır ve Aşkale’de görülmesi gereken yerlerin başında yer almaktadır. Herhangi bir arkeolojik araştırma yapılmadığı için tarihi bir değeri olmasa da, tunç çağına kadar dayandığı bilinmektedir ve bu açıdan ilgi çekmektedir. Aşkale ilçesi ile aynı adı taşıyan Aşkale Kalesi de bölgede ilk yerleşimin gerçekleştirildiği noktada bulunur. Zaman içinde ciddi bir tahribat yaşamış olan kale günümüzde harabe halindedir. Evrenli Kümbeti, Ağveyis Hanı, Hacıbekir Kervansarayı, Ziravank harabeleri görülmesi gereken diğer noktalardır.

NE YENİR

Aşkale’de yenecek ilk yemek Erzurum’un da yöresel olarak en önemli tadı olan Cağ Kebabı olacaktır. Bölgede Cağ Kebabı konusunda ciddi bir başarı vardır. Cağ Kebabı dışında tadabileceğiniz yöresel lezzetler den çorbası ve bir çeşit Çerkez mantısı olan hıngel mutlaka tadılması gereken önemli lezzetler arasındadır. Bölgede konaklama alternatifleri için çok fazla imkân bulunmamakla birlikte konaklama için Öğretmen Evi değerlendirilebilir. Aşkale otobüs bileti için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr