Antalya Mersin Otobüs Bileti

Antalya Mersin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 487 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 22 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Mersin arası giden otobüs firmaları ortalama 25 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Antalya Mersin bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Mersin bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Antalya Mersin otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Antalya Mersin Otobüs Biletleri

Antalya Mersin otobüs bileti mi aradınız? Antalya Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Alacahan Manastırı, Mut-Karaman yolu kenarındadır. Sertavul Geçidi yakınlarındaki bazilika, vaftizhane, avlu, mezarlar ve büyük bir kiliseden oluşur. Alahan Manastırı olarak da anılan yapı grubunun 5-6. yüzyıllardan kaldığı sanılıyor.
 
Anamur Kalesi, Anamur kentinin 6 km kadar güneydoğusundadır. Mamuriye Kalesi ve Mamure Kalesi adlarıyla da anılır. Anemurion kentinin korunması amacıyla Romalılar tarafından MS 3. yüzyılda yaptırıldığı sanılıyor. İçindeki Alaeddin Camisi (Akcami) Anadolu Selçuklu, Kale Camisi ise Karamanlı yapısıdır. Kale 1450'de onarılmış.
 
Cennet ve Cehennem obrukları, Silifke kentinin 24 km doğusundadır. Miyosen Bölüm’de (yaklaşık 26-7 milyon yıl önce) kalkerler içindeki bir mağara tavanının çökmesiyle oluşmuş Cennet Obruğu'nun derinliği 116 m’dir. Ünlü bir ilkçağ kenti olan Korykos'un karadaki bölümüydü. 80 m doğuda yer alan ve 110 m derinliğindeki Cehennem Obruğu'na iniş güçtür. Sizlerde hemen bir Antalya Mersin otobüs bileti alarak bu obrukları daha yakından görebilirsiniz.
 
Erdemli Çamlığı orman içi dinlenme yeri, Erdemli kentine 3 km uzaklıktadır. Piknik ve çadırlı kamp alanları bulundurur. Plajı vardır.
 
Gümüşkum orman içi dinlenme yeri, Mersin kentine 16 km uzaklıktadır. Piknik alanı ve plajı vardır.

Kız Kalesi, Korykos kentinin ada bölümündedir. Efsanelere konu olan kalenin Bizans döneminde yaptırıldığı sanılıyor.
 
Narlıkuyu Mağarası, Cennet ve Cehennem obruklarının 300 m batısındadır. Sarkıt ve dikit gibi oluşumlar açısından zengindir. Roma döneminden kalma bir hamamın tabanında bulunan "üç güzeller" adlı mozaik kompozisyon, bir müze kurularak koruma altına alınmış. Antalya'dan bölgeye gelmek isteyenler, www.neredennereye.com üzerinden Antalya Mersin otobüs bileti sorgulaması yaparak en uygun bileti satın alabilirler. 
 
Olba, Silifke'nin Uzuncaburç köyündedir.MÖ 6. yüzyılda Trakheia Kilikia bölgesinin merkezi olan bu ilkçağ kentinin ana kalıntıları olarak kule, anıtmezar, tiyatro, gymnasion ve tapınaklar bulunuyor.
Sur çevresi 5 km'ye yakın olan Silifke Kalesi’nin kesin yapım tarihi bilinmiyor.
 
Mersin kenti Türkiye’nin önemli kentsel yoğunlaşma bölgelerinden biri olan İskenderun Körfezi ve çevresi içinde yer alır. Odak noktasını Adana’nın oluşturduğu bu kentsel yoğunlaşma bölgesinin ana ekseni İskenderun-Dörtyol-Osmaniye-Ceyhan-Adana-Tarsus-Mersin-Erdemli-Silifke hattıdır. Bu hattın gelecekte bütünleşmiş bir kentler dizisi oluşturması olasılığı yüksektir.
 
Günümüzde kara ve deniz ticaretinde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan Mersin 19. yüzyıl ortalarında Çukurova’nın limanı işlevini üstlenmesine karşın, 1950’lere değin daha çok Adana ve Tarsus’un sayfiyesi niteliğindeydi. 1960’larda limanın genişletilmesi ve sanayi yatırımlarının artmasıyla hızla büyüdü. Zengin bir tarımsal bölgenin toplama, dağıtım ve ticaret merkezi olarak taşıdığı önem kentte çeşitli sanayi tesislerinin kurulmasıyla daha da arttı. Kentin bugünkü yapısını ve işlevini belirleyen asıl gelişmeler 1970’lerde ve 1980’lerde ortaya çıktı. Ortadoğu bunalımı nedeniyle Beyrut limanının eski önemini ve canlılığını yitirmesi ve uzun yıllar süren İran-Irak Savaşı gibi etkenler Batı Avrupa’dan Ortadoğu’ya yönelen mal akımının Türkiye’nin Akdeniz’deki İskenderun ve Mersin limanlarına kaymasına yol açtı. Öte yandan 24 Ocak 1980 ekonomik kararlarıyla ihracatın özendirilmesi ve Türkiye’nin Ortadoğu pazarına açılması Mersin’i kısa sürede bu ithalat ve ihracat trafiğinin en önemli kavşak noktalarından biri durumuna getirdi. Mersin günümüzde kapasite bakımından Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı limanlarından biridir. Mersin limanından Gazimağusa’ya feribot seferleri yapılır. Bir serbest bölgesi de bulunan Mersin Türkiye’nin 10. büyük kentidir. Hızlı gelişmeye bağlı göçler sonunda Adana’dan sonra Çukurova’nın ikinci büyük kenti durumuna gelen Mersin’in 1950’de 36.463 olan nüfusu 1960’ta 68.485’e, 1970’te 112.982’ye, 1980’de 216.308’e, 1990’da 422.357’ye ulaşmış, 2000’de de 538 bine dayanmıştır. Bu hızlı nüfus artışı Türkiye’nin öteki büyük kentlerinde olduğu gibi Mersin’de de gecekondulaşmayla sonuçlanmıştır. Kent çevresindeki bazı turunçgil bahçelerinde yapı kooperatifleri aracılığıyla yapılan çok katlı konutlar yükselmiştir. Mersin günümüzde Erdemli yönünde hızlı bir büyüme içindedir. Gelişme kentsel hizmetlerin yerine getirilmesinde sorunlara yol açınca Mersin Büyükşehir Belediyesi ve buna bağlı üç alt kademe belediyesi kuruldu. 

Antalya'dan Mersin'e giden otobüs firmaları; Güney Akdeniz Seyahat, Star Batman, Lüks Batman Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Yeni Adana, Metro Turizm, Adıyaman Gülaras Turizm'dir.
 
Antalya’dan Akdeniz kıyısını izleyerek gelen D-400 Karayolu Adana ve Osmaniye üzerinden Gaziantep’e ulaşır. Bu yol Tarsus’un kuzeydoğusunda Pozantı’dan gelen E-90 Karayolu’na bağlanır. Gaziantep ve İskenderun’u Adana ve Tarsus’a bağlayan otoyolun batı ucu Mersin’e kadar uzanır. Kent; karayoluyla Adana’ya 69 km, Osmaniye’ye 145 km, Antakya’ya 261 km, Gaziantep’e 278 km, Konya’ya 349 km, Ankara’ya 483 km, Antalya’ya 487 km ve İstanbul’a da 932 km uzaklıktadır. Kentin Tarsus, Adana ve İskenderun gibi yakın merkezlerle demiryolu bağlantısı da vardır. 1992’de kurulan Mersin Üniversitesi’nin birçok birimi Çiftlikköy, Tece ve Yenişehir kampüslerindedir.
 
Mersin ve çevresindeki en önemli tarihsel kalıntılar Yümüktepe’dedir. Burada 1936’da başlayan kazılarda Neolitik, Kalkolitik ve Tunç çağlarıyla Yunan, Bizans ve sonraki dönemlere ait çeşitli araçlar, konut kalıntıları, çanak-çömlek parçaları ele geçirilmiştir. Mersin’in güneybatısında, Mezitfi yakınlarındaki Viranşehir’de Pompeiopolis kentinin kalıntıları vardır. Soloi adıyla kurulmuş olan ve 525’teki depremde yıkılan bu kentten günümüze tapınak, tiyatro, hamam, su yolları ve nekropol kalıntıları ulaşmıştır. Mersin’in 5 km doğusundaki Karaduvar’da mozaikleriyle ilgi çeken bir Roma hamamı vardır. Osmanlı döneminden kalma en önemli yapı ise 1870 tarihli Eski Cami’dir. 

Ucuz Antalya Mersin Otobüs Bileti İçin - www.neredennereye.com
 
 
Antalya Mersin otobüs bileti mi aradınız? Antalya Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Mersin otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 60 TL
Lider Elbistan 60 TL
Öz Elbistan 60 TL
Has Bingol 60 TL
Midyat Seyitoğlu 65 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.