Mersin Antalya Otobüs Bileti

Mersin Antalya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 487 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 54dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 20 firma sefer düzenlemektedir. Mersin Antalya arası giden otobüs firmaları ortalama 31 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Mersin Antalya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Mersin Antalya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Mersin Antalya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Mersin Antalya Otobüs Biletleri

Mersin Antalya otobüs bileti mi aradınız? Mersin Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Antalya şehrinin tarihi oldukça eskidir. İlk yerleşenler Orta Asya’dan Türkler ve Hititler’dir. Bölgenin ilk adı Pamfilya’dır. Antalya ve yöresi miladdan beş bin yıl önce boştu. Buranın en eski yerlileri Solim denilen bir kavimdir. Antalya’ya MÖ VII yılında adalardan Yunanlılar gelip yerleşmişlerdir. MÖ 547’de İranlılar, MÖ 334’te İskender’in istilasına uğramıştır. Nihayet Bergama Kralı Attalos, Antalya şehrini kurmuştur. Bundan sonra Antalya korsanların eline geçti. Bunlardan da Romalılar aldılar. Bu zaman içinde Antalya büyüdü ve gelişti. Ticaret bakımından önemi fazlalaşmıştır. Sonra Bizanslılara geçti. Beşinci yüzyıldan sonra Hiristiyanlık yerleşti. Sekizinci yüzyıldan itibaren bu bölgeye Arap istilası başladı.

On birinci yüzyıldan itibaren Selçuklu Türkleri, Anadolu’yu fethetmek maksadıyla Bizanslılar üzerine akınlara başladılar ve Anadolu’yu feth ettiler. Anadolu Selçuklu Sultanı Gıyaseddin Keyhüsrev I, 1207 tarihinde Antalya’yı zapt etti. Selçuklular yıkılınca 1299 tarihinde Hamidoğulları’nın bir kolu olan Tekeoğulları eline geçti. 1391 yılında, Sultan Yıldırım Beyazıd zamanında, Osmanlı mülküne katıldı.

Antalya’nın çevresi surla çevrili idi. Bu surları MÖ II. yüzyılda Romalılar yaptırmışlardı. Selçuklular suru tamamen yenileştirmişlerdir. İç içe iki sur vardır. Bu surlarda 30 tane kabartma ve levha bulunmaktadır. Surun 80 burcu varmış. Bunlardan bir tanesi saat kulesi olarak kullanılmaktadır. Onun karşısında bir kule ile Hadriyanus kapısı ve Hızırlık kulesi kalmıştır.

Hızırlık kulesi deniz kıyısındadır. Yuvarlak yontma taşlarla örülmüştür. Yüksekliği on dört metredir. Körfeze bakar ama altı kayalıktır. Yanında liman bulunmaktadır. Barbaros Hayrettin denize bu limandan açılmıştır. Gemileri burada demir atmıştı. Bu kaleyi Romalılar ikinci yüzyılda yapmışlardı. İçinde bin oda ile yukarısında da balkon halinde bir gezinti yeri vardır. Gözetleme ve fener vazifesini de görmekte idi. Bu kule büyük parka yakındır. Denize doğru iri kayalar vardır. Buraya eskiden esirler atılırmış. Bu kısmına da kızlar kayası derler, aşıklar burada intihar ederlermiş.

Akdeniz Bölgesi doğası, tarihi, plajları, eğlence merkezleri, dünya mutfağından restoranları ve Akdeniz’in güzellikleriyle gezilmeye ve görülmeye değerdir. Akdeniz’in iki güzel şehri Mersin ile Antalya arasında seyahat planlıyorsanız denizin, Torosların ve yol boyunca göreceğiniz güzel şehir manzaralarının etkisiyle çok keyif alacağınız bir otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Mersin’den Antalya’ya giden Akdeniz Seyahat, Gülaras Turizm, Hasbingöl Turizm, Köksallar Seyahat, Özlem Diyarbakır Turizm, Star Diyarbakır Turizm ya da Metro Turizm gibi otobüs firmalarının bilgilerini NeredeNnereye.com’da bulabilirsiniz.  Mersin’den Antalya’ya uzanan seyahatinizde konforlu ve keyifli bir otobüs yolculuğu geçirmenizi dileriz.

Mersin Antalya otobüs bileti mi aradınız? Mersin Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Mersin Antalya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lider Elbistan 60 TL
Has Bingol 60 TL
Özlem Cizre Nuh 60 TL
MALATYA BEYDAGI 65 TL
Lüks Batman Seyahat 65 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.