İstanbul Mut Otobüs Bileti

İstanbul Mut Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 135,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Mut arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Mut bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Mut bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Mut otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Mut Otobüs Biletleri

İstanbul Mut otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Mut otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Mut, sahilden uzaktır. Konya - Silifke yolu üzerindedir. Mut’a Claudiapolis adı verilmişti. Yunanlılar bu şehirde yaşamışlardır. Mut’ta Araplar ve Bizanslılar yaşamışlardır. Fatih Sultan Mehmet zamanında Mut feth edilmiştir. Mut’ta çok güzel kayısı yetişir. Folkloru da zengindir. Mut’un çevresinde pek çok tarihi eser vardır.

Mut kalesini Karamanoğulları yaptırmıştır. Kalenin dört burcu, iç kale denilen bir de kulesi vardır. Şehirde Karaman Oğlu İbrahim Beyin Emirlerinden Lâl Ağa 1356 - 1390 yılları arasında Lâl Oğlu Camii’ni yaptırmıştır. Tek kubbeli, bir minarelidir. Mut’da iki kümbet vardır. İçlerinde mezar bulunmaktadır. Bu mezarlardan biri Karamanoğullarından Musa Bey’e, diğeri de Lâl Ağa’ya aittir. Şehirde ayrıca taş köprü, 32 odalı Davut Paşa Hanı ve bir Selçuk eseri olan Yarımca Han vardır.

Mut’un 20 kilometre uzağında bir Bizans kilisesi vardır. Türkler bunu Alahan adıyla han olarak kullanmışlardır. Bir de manastır vardır. Güzel bir yapıdır. Mozaiklerı vardır. Mut’un 35 kilometre uzağında bulunan Dağ pazarında bir şehir harabesi bulunmaktadır. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Mut Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.