Yolcu Sayısı
1

Mut otobüs bileti

Mut Otobüs Bileti

En popüler Mut otobüs rotaları

Mut otobüs bileti fiyatları, Mut otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Mut otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ÇayMut470 TL11
İstanbul (Anadolu)Mut120 TL8
AfyonkarahisarMut500 TL5
EğirdirMut450 TL5
AnamurMut200 TL5

Mut otogarı

  • Mut(324) 774 06 56

Mut otobüs biletleri

Mut, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Mersin’e bağlı ilçelerden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe Toros dağlarının eteklerinde Göksu nehrinin kenarında kurulmuştur ki bu durum sahip olduğu doğal güzelliklerin ön planda olmasını sağlayan özelliklerinden bir tanesidir. Bununla birlikte ziyaretçilerine güzel görülmeye değer alanlar sunmaktadır.

Kozlar ve Sertavul yaylaları ile Çınaraltı ve Karaekşi Milli Parkları'nın yanı sıra UNESCO Dünya Miras Listesi'ne aday gösterilen Alahan Manastırı mevcuttur.
İlçenin tarihinin MÖ 2000’li yıllara dayandığı düşünülmektedir. Bununa birlikte zengin bir mirasa sahip olması nedeni ile sınırları içerisinde gerçekleştirilen kazı çalışmalarına devam edilmektedir. Tarihinin köklü olmasının nedenleri arasında geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması vardır. Bununla birlikte bu dönemlerden kalma tarihi ve kültürel eserler bakımında da zengin bir ilçe görünümü çizmektedir.
Mut ilçesinin sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda dolaylı olarak yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Mut ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Rokalı ve yaban mersinli bulgur salatası, kerebiç, sıkma, cezerye, yaban mersinli tart, etli dövme pilavı yer almaktadır. Akdeniz bölgesinin bu güzelim ilçesini görmek için neyi bekliyorsunuz? Neredennereye.com üzerinden Mut otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr