Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
120 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al

Antalya Malatya Otobüs Bileti

Antalya Malatya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 948 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 22dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Malatya arası giden otobüs firmaları ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma MALATYA BEYDAGI firmasıdır.

Antalya Malatya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Antalya Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Antalya Malatya seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Antalya ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Antalya Malatya Otobüs Biletleri

 Antalya Malatya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 

Darende, yüzölçümü 1.350 km2 olan Darende ilçesi kuzeyde Kuluncak, doğuda Hekimhan, güneydoğuda Akçadağ ilçeleri, güney ve güneybatıda Kahramanmaraş, batıda da Sivas illeriyle çevrilidir. Çevresi dağlarla kuşatılmış olan ilçenin orta kesimi çukurluktur. Doğu kesimini Akçababa Dağı (Akçababaçalı Tepesi’nde 2.164 m), batı kesimini de Hezanh Dağı (2.283 m) engebe- lendirir. İlçe topraklarının sularını Fırat Irma- ğı'nın kollarından Tohma Suyu toplar. İlçenin başlıca tarım alanı Tohma Suyu vadi tabanının genişlediği kesimde yer alan alüvyonlu Darende Ovası’dır.

İlçe ekonomisi bütünüyle tarıma dayanır. Bitkisel üretim önemlidir. Başlıca ürünler buğday, şekerpancarı, tütün, nohut ve patatestir. Sulak kesimlerde sebzecilik yapılır. İlçe, bağlan ve meyve bahçeleriyle ünlüdür. En çok yetiştirilen meyveler dut ve kayısıdır. Hayvancılık da yapılan ilçede en çok koyun ve kıl keçisi yetiştirilir.

8. yüzyılda yöreyi ele geçiren Araplar buraya Tiranda adım verdi. 12. yüzyıl sonlarında Anadolu Selçuklularının eline geçen yöre, daha sonra Dulkadiroğulları ve Memlûklerin yönetiminde kaldı. 1516’da Osmanlı topraklarına katılan Darende, 19. yüzyıl sonlannda Sivas vilayeti Merkez sancağına bağlı bir kazaydı; 20. yüzyıl başlarında Malatya sancağına katıldı. Kaza merkezinin belediyesi 1868’de kuruldu.

İlçe merkezi Darende kenti Malatya-Kayseri karayolu üzerindedir. Çevresindeki tarımsal bölgeye hizmet sunan küçük bir ticari merkezdir. İl merkezi Malatya’ya 103 km uzaklıktadır. Eski Darende tarihsel yapılar bakımından zengindir. Buradaki camilerden çoğunun yalnızca minareleri ayakta kalabilmiştir. Doğu ve kuzey duvarları dışında yıkık durumdaki Darende Ulucamisi’nin Dulkadıroğulları döneminden kaldığı sanılmaktadır. Gene Eski Darende’de bulunan Sadrazam Külliyesi’ni 1782’de Sadrazam Mehmed Paşa’nın yaptırdığı bilinmektedir. Külliye cami, türbe ve kütüphaneden oluşur. Bu caminin de bugün yalnızca minaresi durmaktadır. Türbedeki iki mezardan biri Haşan Paşa’mndır. 18. yüzyıla ait olduğu sanılan Bedesten (Hacı Hüseyin Paşa Arastası), 1837’de Haşan Paşa’nın yaptırdığı sanılan Haşan Paşa Hamamı (Çarşı Hamamı) ve biri Hacı Hüseyin Paşa’ya ait olan İkiz Türbe Eski Darende’deki öteki tarihsel yapılardır. Bugünkü Darende kenti yakınlarındaki Şeyh Hamid-i Veli Zaviyesi de (Somuncu Baba) önemli tarihsel yapılardandır. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte yazıtından 1640’ta onarım gördüğü anlaşılmaktadır. Önceden dergâh olarak kullanılan zaviye sonradan cami ve türbeye dönüştürülmüştür. Zaviyenin yakınlarında Şeyh Hamid-i Veli’nin çilehanesi olduğuna inanılan bir de mağara vardır.

Antalya Malatya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Malatya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Bingol 120 TL
Can Dersim Tuncelililer 130 TL
Elazığ Murat Turizm 130 TL
Vangölü Turizm 130 TL
Öz Elazığlılar 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.