Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
130 TL
Bilet Al

Adıyaman Malatya Otobüs Bileti

Adıyaman Malatya Arası

En Ucuz Sefer
130,00 TL
Adıyaman - Malatya Arası Kaç Km
185 km
Adıyaman - Malatya Arası Kaç Saat
2sa 30dk
Günlük Sefer Sayısı
1
En Çok Sefer Yapan Firma
Öz Gülaras Turizm
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Adıyaman Malatya Online Otobüs Bileti
Adıyaman Malatya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adıyaman Malatya güzergahı için arama yapın, Adıyaman - Malatya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adıyaman ve Malatya Şehirlerinde Ulaşım
Adıyaman ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adıyaman Malatya seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adıyaman - Malatya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adıyaman - Malatya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Adıyaman - Malatya otobüs bileti fiyatı en ucuz 130,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Öz Gülaras Turizm tarafından satılmaktadır.

Adıyaman - Malatya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Adıyaman - Malatya arasında günlük ortalama 1 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Öz Gülaras Turizm.

Adıyaman - Malatya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Adıyaman - Malatya arası otobüs yolculuğu ortalama 2sa 30dk sürmektedir.

Adıyaman - Malatya arası uzaklık kaç km?

Adıyaman - Malatya arası karayolu ile 185 km'dir.

Adıyaman Malatya Otobüs Biletleri

 Adıyaman Malatya otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 Arslantepe ile Değirmentepe, Cafer, İmamoğlu, Pirot ve Köşkerbaba höyüklerinde yapılan kazı ve araştırma çalışmalarında ele geçen buluntular, yöredeki ilk insan yerleşmelerinin Geç Kalkolitik Çağ’da kurulduğunu göstermektedir. Asurların Anadolu’da ticaret kolonileri kurduğu MÖ 20. ve 19. yüzyıllarda işlek kervan yollarının kesiştiği bir kesimde yer alan yörenin adı Asur ve Urartu kaynaklarında farklı yazılış biçimleriyle Maldia, Milidia, Melid, Melide, Meliddu ve Melitea olarak geçer. Bu yöre Hitit döneminde Milidia (ya da Maldia) adlı bir kent devletinin yönetimindeydi. MÖ 12. yüzyılda Asur, MÖ 9. yüzyıl sonlarında da Urartu egemenliğine giren Milidia MÖ 8. yüzyılda, gene Asurlara bağlandı. MÖ 7. yüzyıl sonlarında Medlerin yönetimine girdikten sonra İÖ 6. yüzyılda Perslere bağlı Kapadokya Büyük Satraplığı içinde yer aldı. MÖ 4. yüzyılda MakedonyalIların, daha sonra da Selevkoslann egemenliğine girdi. Ardından kısa bir süre Kapadokya Krallığı’na bağlandı. Daha sonra bağımsız kalan Milidia MÖ 120’de Pontus Krallığı’nın yönetimine girdi. 1Ö 66’da başlayan Roma yönetimi sırasında önce Melita, daha sonra da Melitene adıyla anıldı. Melitene Sasani sınırında bir kaleydi. 6. yüzyılda Bizans yönetimindeki Armeniakon Theması'nın sınırları içinde yer aldıktan sonra Sasanilerin saldırısına uğradı ve 7. yüzyıldan 10. yüzyıla değin Araplarla BizanslIlar arasında birçok kez el değiştirdi. Yöre 1101’de Danişmendlilerin, dört yıl sonra da Anadolu Selçuklularının eline geçti. 1399’da I. Bayezid’in (Yıldırım) aldığı yöre 1401’de Timur ordularınca yağmalandı. Daha sonra OsmanlIlarla Memlûkler arasında çekişmeye konu olan Malatya bir süre Dulkadiroğullarının yönetiminde kaldı. 1516’da I. Selim’in (Yavuz) OsmanlI topraklarına kattığı yöre daha sonra Zulkadriye eyaletine bağlı Malatya sancağının sınırları içindeydi. Malatya sancağı 1877’de Diyarbekir vilayetine bağlıydı. Merkezi Malatya kentinde olan bu sancak, 19. yüzyıl sonlarında Mamuretü’l-Aziz vilayetine bağlandı. Malatya Cumhuriyet’le birlikte il yapıldı.

Adıyaman Malatya otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adıyaman Malatya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Gülaras Turizm 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.