Adıyaman Malatya Otobüs Bileti

Adıyaman Malatya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 55,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 185 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Malatya arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Adıyaman Malatya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Malatya seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Malatya Otobüs Biletleri

 Adıyaman Malatya otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 Arslantepe ile Değirmentepe, Cafer, İmamoğlu, Pirot ve Köşkerbaba höyüklerinde yapılan kazı ve araştırma çalışmalarında ele geçen buluntular, yöredeki ilk insan yerleşmelerinin Geç Kalkolitik Çağ’da kurulduğunu göstermektedir. Asurların Anadolu’da ticaret kolonileri kurduğu MÖ 20. ve 19. yüzyıllarda işlek kervan yollarının kesiştiği bir kesimde yer alan yörenin adı Asur ve Urartu kaynaklarında farklı yazılış biçimleriyle Maldia, Milidia, Melid, Melide, Meliddu ve Melitea olarak geçer. Bu yöre Hitit döneminde Milidia (ya da Maldia) adlı bir kent devletinin yönetimindeydi. MÖ 12. yüzyılda Asur, MÖ 9. yüzyıl sonlarında da Urartu egemenliğine giren Milidia MÖ 8. yüzyılda, gene Asurlara bağlandı. MÖ 7. yüzyıl sonlarında Medlerin yönetimine girdikten sonra İÖ 6. yüzyılda Perslere bağlı Kapadokya Büyük Satraplığı içinde yer aldı. MÖ 4. yüzyılda MakedonyalIların, daha sonra da Selevkoslann egemenliğine girdi. Ardından kısa bir süre Kapadokya Krallığı’na bağlandı. Daha sonra bağımsız kalan Milidia MÖ 120’de Pontus Krallığı’nın yönetimine girdi. 1Ö 66’da başlayan Roma yönetimi sırasında önce Melita, daha sonra da Melitene adıyla anıldı. Melitene Sasani sınırında bir kaleydi. 6. yüzyılda Bizans yönetimindeki Armeniakon Theması'nın sınırları içinde yer aldıktan sonra Sasanilerin saldırısına uğradı ve 7. yüzyıldan 10. yüzyıla değin Araplarla BizanslIlar arasında birçok kez el değiştirdi. Yöre 1101’de Danişmendlilerin, dört yıl sonra da Anadolu Selçuklularının eline geçti. 1399’da I. Bayezid’in (Yıldırım) aldığı yöre 1401’de Timur ordularınca yağmalandı. Daha sonra OsmanlIlarla Memlûkler arasında çekişmeye konu olan Malatya bir süre Dulkadiroğullarının yönetiminde kaldı. 1516’da I. Selim’in (Yavuz) OsmanlI topraklarına kattığı yöre daha sonra Zulkadriye eyaletine bağlı Malatya sancağının sınırları içindeydi. Malatya sancağı 1877’de Diyarbekir vilayetine bağlıydı. Merkezi Malatya kentinde olan bu sancak, 19. yüzyıl sonlarında Mamuretü’l-Aziz vilayetine bağlandı. Malatya Cumhuriyet’le birlikte il yapıldı.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.