Adana Malatya Otobüs Bileti

Adana Malatya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 392 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 53dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Adana Malatya arası giden otobüs firmaları ortalama 62 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma MALATYA BEYDAGI firmasıdır.

Adana Malatya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Malatya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Malatya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Malatya Otobüs Biletleri

 Adana Malatya otobüs bileti mi aradınız? Adana Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Malatya yöresinin yerleşim tarihi Kalkolitik Çağ’a değin uzanır. Yüzölçümü 11.752 km2 olan Malatya ili doğuda Elazığ, güneydoğuda Diyarbakır, güneyde Adıyaman, batıda Kahramanmaraş ve Sivas, kuzeyde gene Sivas, kuzeydoğuda da Erzincan illeriyle çevrilidir.

İlin yüzey şekilleri kuzey, batı ve güneydeki dağlık alanlarla, orta ve doğu kesimdeki düzlüklerden oluşur. Kuzey kesimde doruğu il sınırları dışında kalan Yama Dağı ile bu dağın güney uzantısı olan ve Hasbek Tepesi’nde 2.310 m’ye yükselen Ayranca Dağı ve Göl Dağı (2.402 m), kuzeybatı kesimde Leylek Dağı (2.052 m), batı kesimde Akçababaçah Dağı (2.164 m) yer alır. Nurhak Dağı’nın kuzeydoğu uzantılan ilin güneybatı kesimine sokulur. Güneyde doğal sınır oluşturan Malatya Dağlan’nın başlıca yükseltileri Boz Dağı (2.474 m) ve Bey Dağı’dır (2.545 m). İlin orta ve doğu kesiminde ise kabaca üçgeni andıran Malatya Ovası yer alır.

Fırat Irmağı’nm günümüzde Karakaya Baraj Gölü’nün sulan altmda kalan bölümü ilin doğu ve güneydoğusundaki doğal sınırını oluşturur. İl topraklarının sularım hepsi Fırat’a katılan akarsular toplar. Bunların başlıcalan Kuruçay, Tohma Çayı da denen Tohma Suyu ile onun bir kolu olan Sultansuyu ve Göksu’nun kollanndan Sürgü Çayı’dır. Diyarbakır sını- nnda eneıji üretme amacıyla kurulan Karakaya Barajı’nm ardında oluşan yapay göl Pötürge ve Doğanyol ilçelerindeki ve Malatya Ovası’ndaki bazı tanm alanlannm sular altmda kalmasına yol açmış durumdadır. Bu baraj gölünün bir bölümü il sınırlan içindedir. Öbür yapay göller Medik, Sürgü, Polat, Sultansuyu ve Çat baraj gölleridir.

Malatya Doğu Anadolu Bölgesi’nin karasal ikliminin etkisi altında kalır. Bununla birlikte karasal etkiler bölgenin öbür kesimlerine göre daha yumuşaktır. Örneğin kann yerde kalma süresi kuzeydoğudaki Erzincan’da 43 günken, Malatya’da 32 gündür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk, donlu ve kar yağışlı geçer. Il merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -22,2°C (28 Aralık 1953), en yüksek hava sıcaklığı 41,8°C (21 Temmuz 1937), yıllık ortalama sıcaklık da 13,3°C’dir. En çok ilkbaharda yağış alan kentte yıllık ortalama yağış miktan 387,5 mm'dir.

Adana Malatya otobüs bileti mi aradınız? Adana Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Malatya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lider Muş Tur 60 TL
Muş Yolu Turizm 60 TL
Can Dersim Tuncelililer 70 TL
Elazığ Murat Turizm 70 TL
Has Bingol 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.