Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Ankara Malatya Otobüs Bileti

Ankara Malatya Arası

En Ucuz Sefer
-
Ankara - Malatya Arası Kaç Km
659 km
Ankara - Malatya Arası Kaç Saat
9sa 20dk
Günlük Sefer Sayısı
167
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Ankara Malatya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Malatya seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Malatya Otobüs Biletleri

Ankara - Malatya Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ülkenin en gelişmiş ikinci ili olarak kabul edilmesinin yanı sıra başkenti olan şehridir. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara otobüs bileti satın alarak gerçekleştirdiğiniz yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz buradan hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Anadolu’nun pek çok ili geçmişinde kadim Anadolu medeniyetleri için bir yerleşim noktası olmuş ve bu nedenle günümüzde zengin bir kültürel birikime sahip olmuş bir şehirdir. Ancak, özellikle cumhuriyet sonrasında başkent ilan edilmesi ile birlikte şehre olan yatırımlar artmış, ilimiz gelişim göstermiştir. Zamanla her alanda hızla gelişen Ankara çevresinde göç alarak nüfusunu arttırmış ve bugün ülkenin en çok nüfusa sahip olan ikinci şehri konumunda yer almıştır. Ankara, bağlı bulunduğu coğrafya ile ilişkili olarak tipik karasal iklim özellikleri göstermektedir; Şehirde yazları sıcak ve kurak kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Şehri ziyaret etmek için en uygun dönemin sıcaklıkların artış gösterdiği bahar ve yaz ayları olduğunu söylemek yerinde olur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Malatya otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınız Malatya’da yolculuğunu şehir otogarı üzerinde son bulur. Dilerseniz Malatya Otogarı üzerinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Malatya, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi zenginliği ile de dikkat çeken bir şehridir. Malatya, hem ülke içerisinde hem de ülke dışarısında kayısısı ile ünlüdür. Kayısı üretiminde etkin bir rol oynayan bu şehrimiz ile özdeşleşen kayısı meyvesi zamanla şehrin en bilinen sembolü haline gelmiştir. Malatya, pek çok Anadolu şehri gibi geçmişi boyunca farklı Anadolu uygarlıklarına ev sahipliği yapmış ve günümüze bu zengin tarihi geçmişinden çok sayıda tarihi, kültürel değeri taşımayı başarmış bir şehirdir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Malatya otobüs bileti satın alarak Malatya Otogarına giriş yaptığınızda, “Günpınar Şelalesi, Arslantepe Höyüğü, Malatya Kalesi, Levent Vadisi, Karakaya Baraj Gölü, Battalgazi Ulu Cami, Başkonaklar Etnografya Müzesi, Malatya Atatürk Evi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen firmalar arasında, “Medine Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Malatya Beydağı Turizm, Malatya Zafer Turizm, Vangölü Seyahat, Siirt Petrol, Vanyolu Seyahat, Star Diyarbakır, Lider Muş Tur” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz. En uygun Ankara - Malatya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.