Malatya Ankara Otobüs Bileti

Malatya Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 659 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 21 firma sefer düzenlemektedir. Malatya Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 271 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Medine Turizm firmasıdır.

Malatya Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Malatya Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Malatya Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Malatya Ankara Otobüs Biletleri

Malatya, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. İle ilk olarak yerleşimin Hititler döneminde başladığı düşünülmektedir. Dönemin yapısını yansıtan pek çok kalıntıya il sınırları içerisinde rastlamak mümkündür.

Malatya ülke içerisinde ve dışarısında kayısıları ile ünlüdür. Ülke içerisinde Kayısı Diyarı olarak bilinmektedir. Şehrin, isminin etimolojik kökeni de Hititlerden gelmektedir. İsminin tarihi kaynaklarda ilk olarak “Maldia” olarak geçtiği bilinmektedir. 
 
İl coğrafi olarak, Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Sivas, Erzincan gibi illerle komşuluk içerisindedir.
 
Malatya’da yükseltisinden dolayı karasal iklimin bir türü görülmektedir. Fakat son zamanlarda yaşanan gelişmelerden dolayı ilin iklimsel yapısı değişiklik göstermiştir. Yapılan çok sayıda baraj, deniz etkisi yaratarak ikliminin yumuşamasına ve kendine has bir özellik kazanmasına neden olmuştur. 
 
Ankara, Türkiye’nin illerinden biri aynı zamanda başkentidir. Şehir bununla beraber bağlı bulunduğu bölgenin en büyüğü, ülkenin ise ikinci büyük şehridir. Bunun nedeni başkent olmasından sonra sanayi alanında aldığı yatırımlardır. Zamanla gelişen sanayisi istihdam yaratmış, bu durum çevresinden göç almasına neden olmuş ve nüfus artışını tetiklemiştir. 
 
Ankara’nın yükseltisi ülkenin batısına göre bir hayli yüksektir. Bu durum iklimsel olarak karasal iklimin bir çeşidinin görülmesine neden olmaktadır. İl sınırları içerisinde kışları soğuk ve sert geçerken yazları sıcak ve kurak olarak geçmektedir.
 
Ankara İzmir otobüs bileti alarak en uygun fiyatlarla İzmir'e de gidebilirsiniz. Malatya üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Elazığ Hazar Turizm, Star Diyarbakır, Özdiyarbakır, Vangölü Turizm, Metro Turizm, Best Van Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden satın alabilirsiniz. 
Malatya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Malatya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Malatya Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vip Malatyalılar 90 TL
Vanyolu Seyahat 98 TL
Metro Turizm 100 TL
Siirt Petrol 100 TL
Malatya Kayısı Kent Turizm 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.