Alaçam Otobüs Bileti

Alaçam Otobüs Biletleri

Karadeniz 'e doyamayanlar, yeşilin her tonunu görüp ormanın oksijenine, havasına doyamayanlar sizi Karadeniz'in gözde şehri Samsun'un önemli bir ilçesine davet ediyoruz : Alaçam…

Alaçam'a ulaşmak oldukça kolay. Çünkü Samsun-Alaçam'a ulaşmak oldukça kolay. Çünkü Samsun'a Türkiye'nin birçok noktasından kolaylıkla ulaşım mümkün. Samsun iline hava ve kara yolu ile ulaşım sağlanıyor. Samsuna Metro Turizm, Kamil Koç Turizm, Kamberoğlu Turizm, Bafra Turizm gibi birçok kara yolu firması gidiyor. Bu da Alaçam ilçesine ulaşmayı kolaylaştırıyor. Alaçam ilçesine Samsun'un şehir terminalinden ilçelere giden birçok firma mümkün. Samsun için önemli olan Bafra, Vezirköprü, Yakakent gibi ilçelere olan konumu ile Alaçam, 64 adet mahalleyi kucaklıyor. Bu da Alaçam'ın büyüklüğünü gösteriyor.

Alaçam'ın 2 kilometre kuzeyinde bulunan temiz kumsalı ve çeşitli ağaçlardan oluşan koruluğu temiz havayı iliklerinize kadar hissettirecek.

Alaçam'da Geyikkoşan mesire alanı ziyaret edilmesi gereken yerlerinden. Geyikkoşan türbesi de Alaçam da görülmesi gereken yerlerinden. Alaçam piknik ve deniz turizmi için düşünülebilecek bir ilçe. Çalışmak için bu ilçeyi düşünenler için güzel bir alternatif. Geyikkoşan şenlikleri yaz aylarını ve çocuk ruhunuzu şenlendirecek yaylagüzelliğini size tattıracak bir ortam. Güreş severler için yağlı güreş müsabakaları düzenleniyor. Bu müsabakalar için Alaçam ilçesi yaz aylarında tercih ediliyor. Dürtmen yaylası da yaz aylarını serin ama yeşilliğe doymuş bir şekilde vakitlerini geçirmek isteyenler için doğru adres.