Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
300 TL
Bilet Al
350 TL
Bilet Al
400 TL
Bilet Al

Aksaray Malatya Otobüs Bileti

Aksaray Malatya Arası

En Ucuz Sefer
300,00 TL
Aksaray - Malatya Arası Kaç Km
519 km
Aksaray - Malatya Arası Kaç Saat
5sa 27dk
Günlük Sefer Sayısı
9
En Çok Sefer Yapan Firma
Yeşil Muş Ovası
Sefer Yapan Firma Sayısı
3

Aksaray Malatya Online Otobüs Bileti
Aksaray Malatya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aksaray Malatya güzergahı için arama yapın, Aksaray - Malatya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aksaray ve Malatya Şehirlerinde Ulaşım
Aksaray ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aksaray Malatya seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aksaray - Malatya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray - Malatya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Aksaray - Malatya otobüs bileti fiyatı en ucuz 300,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Malatya Medine Turizm tarafından satılmaktadır.

Aksaray - Malatya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Aksaray - Malatya arasında günlük ortalama 3 firma 9 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Malatya Medine Turizm ,Malatya Kayısıkent Turizm ,Yeşil Muş Ovası.

Aksaray - Malatya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Aksaray - Malatya arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa 27dk sürmektedir.

Aksaray - Malatya arası uzaklık kaç km?

Aksaray - Malatya arası karayolu ile 519 km'dir.

Aksaray Malatya Otobüs Biletleri

 Aksaray Malatya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Arapkir, Yüzölçümü 956 km2 olan Arapkir üçesi kuzey ve kuzeydoğuda Erzincan, doğu ve güneyde Elazığ illeri, güneybatı ve batıda Arguvan ilçesi, kuzeybatıda da Sivas iliyle çevrilidir.

İlçenin kuzey kesimini Yama Dağı’nın, batı kesimini de Göl Dağı'nın uzantıları engebelendirir. Bu dağlarda ortalama yüksekliği 1.500 m’nin üstüne çıkan ve hayvancılık açısmdan önem taşıyan platolar vardır. Bunların en önemlisi olan Sançiçek Platosu’nun güney kesimi ilçe sınırlan içine sokulur. Bu topraklardan çıkan sular güneyde doğal sınır oluşturan Fırat Irmağı toplar. Bu yöreden ırmağa katılan başlıca kollar Arapkir Suyu olarak da anılan Kozluk Çayı ve Boğazlı Deresi’dir. Günümüzde Kozluk Çayı Keban Baraj Gölü’ne, Boğazlı Deresi de Karakaya Baraj Gölü’ne dökülür.

İlçedeki en önemü ekonomik etkinlik bitkisel üretim ve hayvancılıktır. En çok buğday, arpa ve kayısı yetiştirilir. Bağcılık da yaygındır. Yaylacılık yöntemiyle hayvancüık yapılır.

1516’da Osmanlıların ele geçirdiği Arapkir, 16. yüzyılda Rum Eyaleti’ne bağlı bir sancak merkeziydi. Daha sonra kaza merkezi yapılan Arapkir, 1834’te Diyarbekir (bugün Diyarbakır) Eyaleti’nin Amid sancağına, 19. yüzyıl sonlarında da Mamuretü’l-Aziz vilayetinin Harput sancağına bağlandı.

Eskiden sıkışıp kaldığı kale eteğinde gelişemeyen kırsal görünümlü bir yerleşme merkezi olan Arapkir, 19. yüzyıl ortalarında bugünkü yerine taşındı. Kentin belediyesi 1888’de kuruldu. Kentteki tarihsel yapıların çoğu Eski Arapkir’dedir. Bunların en önemlileri 14. yüzyıl yapısı minaresiz Arapkir Ulucamisi ile Gümrükçü Osman Paşa Camisi ve Mirliva Ahmed Paşa Camisi’dir. Arapkir Meslek Yüksekokulu İnönü Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Aksaray Malatya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Malatya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Malatya Medine Turizm 300 TL
Malatya Kayısıkent Turizm 350 TL
Yeşil Muş Ovası 400 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.