Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
80 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al

Aksaray Malatya Otobüs Bileti

Aksaray Malatya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 519 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 27dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Malatya arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

Aksaray Malatya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Malatya seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Malatya Otobüs Biletleri

 Aksaray Malatya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Arapkir, Yüzölçümü 956 km2 olan Arapkir üçesi kuzey ve kuzeydoğuda Erzincan, doğu ve güneyde Elazığ illeri, güneybatı ve batıda Arguvan ilçesi, kuzeybatıda da Sivas iliyle çevrilidir.

İlçenin kuzey kesimini Yama Dağı’nın, batı kesimini de Göl Dağı'nın uzantıları engebelendirir. Bu dağlarda ortalama yüksekliği 1.500 m’nin üstüne çıkan ve hayvancılık açısmdan önem taşıyan platolar vardır. Bunların en önemlisi olan Sançiçek Platosu’nun güney kesimi ilçe sınırlan içine sokulur. Bu topraklardan çıkan sular güneyde doğal sınır oluşturan Fırat Irmağı toplar. Bu yöreden ırmağa katılan başlıca kollar Arapkir Suyu olarak da anılan Kozluk Çayı ve Boğazlı Deresi’dir. Günümüzde Kozluk Çayı Keban Baraj Gölü’ne, Boğazlı Deresi de Karakaya Baraj Gölü’ne dökülür.

İlçedeki en önemü ekonomik etkinlik bitkisel üretim ve hayvancılıktır. En çok buğday, arpa ve kayısı yetiştirilir. Bağcılık da yaygındır. Yaylacılık yöntemiyle hayvancüık yapılır.

1516’da Osmanlıların ele geçirdiği Arapkir, 16. yüzyılda Rum Eyaleti’ne bağlı bir sancak merkeziydi. Daha sonra kaza merkezi yapılan Arapkir, 1834’te Diyarbekir (bugün Diyarbakır) Eyaleti’nin Amid sancağına, 19. yüzyıl sonlarında da Mamuretü’l-Aziz vilayetinin Harput sancağına bağlandı.

Eskiden sıkışıp kaldığı kale eteğinde gelişemeyen kırsal görünümlü bir yerleşme merkezi olan Arapkir, 19. yüzyıl ortalarında bugünkü yerine taşındı. Kentin belediyesi 1888’de kuruldu. Kentteki tarihsel yapıların çoğu Eski Arapkir’dedir. Bunların en önemlileri 14. yüzyıl yapısı minaresiz Arapkir Ulucamisi ile Gümrükçü Osman Paşa Camisi ve Mirliva Ahmed Paşa Camisi’dir. Arapkir Meslek Yüksekokulu İnönü Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Aksaray Malatya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Malatya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vangölü Turizm 80 TL
Star Batman 85 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.