Yolcu Sayısı
1

Yeniçağa otobüs bileti

Yeniçağa Otobüs Bileti

En popüler Yeniçağa otobüs rotaları

Yeniçağa otobüs bileti fiyatları, Yeniçağa otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yeniçağa otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EsenlerYeniçağa60 TL22
KocaeliYeniçağa40 TL19
KastamonuYeniçağa35 TL16
ÇaycumaYeniçağa27 TL16
DudulluYeniçağa60 TL15

Yeniçağa otobüs biletleri

Yeniçağa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Bolu’nun ilçelerinden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır.

Yeniçağa ziyaretçilerinin bölgedeki ziyaretlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Zafer Kulesi, Mudurnu Yıldırım Beyazıd Camii, Seben Gölü, Yedigöller Milli Parkı, Hacağız Milli Parkı, Mudurnu Babas Kaplıcası, Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Camii, Mudurnu Şehriman Tepesi, Gölcük milli Parkı, Ilıca Musa Paşa Camii yer almaktadır.
Yeniçağa ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, safranlı zerde, saray helvası, keş, kızılcık tarhanası, patates çorbası, mengen usulü krep, mengen pilavı, ıspanaklı mengen katmeri, halışka, safranlı lokum, kaldırık dolması, kedi batmaz yer almaktadır.
Bu bölge Osmanlı tarihi açısından önem taşımaktadır. Yıldırım Beyazıd Ankara Savaşı’na giderken bölgeyi dinlenme alanı olarak kullanmış ve daha sonradan bölgeye çeşitli eserler yapılmasına karar vermiştir. Bölgenin zaman içerisinde birden fazla değişiklik göstermiştir. 1930’lu yıllarda Atatürk’ün bölgeye olan ziyaretlerinden sonra Yeniçağa denilmesine karar verilmiş ve ilçe gelişim göstermeye başlamıştır.
İçerisinde bulunduğu coğrafi bölge dolayısı ile ilçe sınırları içerisinde Karadeniz iklim özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum temel bitki örtüsünün orman olması ve tarımsal üretimi üzerinde etkili olmuştur.
Karadeniz’in bu doğal güzellikleri ile insanı kendisine hayran bırakan nadide ilçesine bir yolculuk içinden neredennereye.com üzerinden Yeniçağa otobüs bileti alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr