Yolcu Sayısı
1

Taşucu otobüs bileti

Taşucu Otobüs Bileti

En popüler Taşucu otobüs rotaları

Taşucu otobüs bileti fiyatları, Taşucu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Taşucu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
MersinTaşucu150 TL28
AnamurTaşucu120 TL24
GaziantepTaşucu490 TL23
DiyarbakırTaşucu600 TL21
ManavgatTaşucu40 TL20

Taşucu otobüs biletleri

Taşucu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Mersin’in Silifke ilçesine bağlı mahallelerden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu il olan Mersin Türkiye’nin en kalabalık onuncu ili olma özelliğini taşımakla ile birlikte gelişmiş illerden bir tanesidir. Buna bağlı olarak Taşucu da gelişmiş noktalarından bir tanesidir. Ayrıca şehir kendi bünyesinde Türkiye sınırları içerisinde nadir bulunan bir özellik olan Doğal Liman olma özelliğini taşımaktadır. Dolayısı ile bu şehrin aynı zamanda bölgenin ticaret anlamında gelişmesine katkı sağlamaktadır.
Şehir, Çukurova ile yakınlığı oldukça verimli tarım arazilerine sahiptir, bununla birlikte bu mahallenin sınırları içerisinde de bereketli tarım arazileri bulunmaktadır. Bölge 1955 seçimleri ile birlikte belde olma statüsüne ulaşmıştır. Daha sonrasında ise yıl 2014 olduğunda gerçekleşen seçimlerden sonra yeniden mahalleye çevrilmiştir. Bu dönüşüm ilçeye olumsuz bir özellik katmıştır. Bergman ile yapılan kardeş şehir antlaşması yürürlükten kalkmıştır.
Bölge’yi Atatürk hatırı sayılır miktarda ziyaret etmiştir. Bir defasında bu yeri Selanik’e benzetmiştir bu nedenle Taşucu’na Atatürk Evi inşa edilmiştir.
Bölge sınırları içerisinde gerçekleşen ilk yerleşimin tarihi MÖ.7. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Burada yerleşim için bir şehir inşa edildiğinde ise ismi Homi olarak adlandırılmıştır. Bu dönem bir Grek dönemi olarak geçmektedir. Grek döneminin ardından sonra ise Roma, Bizans ve birçok medeniyetin hakimiyetinde kalarak en son Osmanlı toprağı haline gelmiştir.
Anadolu’nun harika mahallesine bir yolculuk için neredennereye.com adresi üzerinden Taşucu otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr