Seydikemer Otobüs Bileti

Seydikemer Otobüs Bileti

Seydikemer Otobüs Biletleri

 Seydikemer, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu durum iklimsel özellikleri bakımından doğrudan etkili olmuştur. İlçe sınırları içerisinde Akdeniz iklimin tipik özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarım üretimi üzerinde de etkili olmuştur.
İlçe idari olarak önceleri Fethiye ilçesine bağlı bulunmaktaydı. Daha sonrasında ise turizm alanında gelişim göstererek statüsünü yükseltmiş ve kendisi ilçe olma özelliğini kazanmıştır. Birincil ekonomik faaliyet beklendiği üzeri turizm alanı üzerine gelişmiştir. Daha sonrasında ise tarım yapılmaktadır. Bu tarımsal üretim iklimi ile doğrudan bağlantılı olarak gelişmektedir. Ürün çeşitliliği fazladır. 
Seydikemer ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, bulgur böreği, helvacı kabağı mahallesi, balıklen, çökertme kebabı, mantarlı börülceli alaca pilav, ciğer kavurma, turp otu haşlaması, tavuklu çökerme, ölmeç çorbası, muğla saraylısı, hardalotu salatası yer almaktadır. 
Seydikemer ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Dişlice Adası, Domuzçukuru Koyu, Stratonkia Antik Kenti, Bodrum Cennet Koyu, Uyku Vadisi, Uzun Yalı Plajı, Göcek Tershane Adası, Euromos Antik Kenti, Datça Apollon Tapınağı yer almaktadır. 
Akdeniz’in bu inanılmaz ilçesini keşfetmek için zaman kaybetmeden harka bir tatile çıkabilirsiniz. Sımsıcak insanların sizleri beklediği bu tatil için neredennereye.com adresi üzerinden Seydikemer otobüs bileti satın alabilirsiniz.