Saray Otobüs Bileti

Saray Otobüs Bileti

Saray Otobüs Biletleri

 Saray, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Tekirdağ’ın ilçelerinden bir tanesidir. Marmara bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Saray ilçesi coğrafi olarak, Vize, Çatalca, Çerkezköy, Çorlu ile komşuluk içerisindedir. İlçe topraklarının çok büyük bir bölümü Ergene Havzası’nda yer almaktadır. İlçe içerisinde yükseklik fazla değildir. Bununla birlikte en yüksek  noktası ilçe sınırları içerisinde yer alan Kartepe’dir. Kartepe’nin yüksekliği 473 metredir. Bir coğrafi oluşumun dağ olarak değerlendirilebilmesi için yükseltisinin 500 metre yüksekliğe ulaşması gerekmektedir. Bu nedenle Saray ilçesinin sınırlarının içerisinde gerçek anlamda dağ yer almamaktadır. Bu yükseltinin oluşmasını sınırlarında yer alan yıldız dağları sağlamaktadır. İlçe topraklarının sulama ihtiyacını karşılayan en önemli akarsu kaynağı Ergene Nehri’dir. Bu nehir, Kartepe Güneşkaya mevkiinden doğarak ilçe sınırları içerisinde ilerlemektedir. Bu beldenin içerisinde yer alan ormanlar ülke içerisinde üne sahiptir. Özellikle koruma altına alınan karaçam ormanı son derece önemlidir. Koruma altına alındıktan sonra Milli Park olarak ilan edilmiştir. 

İçerisinde bulunduğu bölge nedeni ile ilçe sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. 
Bakıldığında ilçenin tarihi açıdan oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Saray ilçesi Tekirdağ’ın en eski yerleşim merkezlerinden bir tanesidir.  Bu küçük ama bir kadar hareketli, sevgi dolu insanlar ile sizleri bekleyen ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Sandıklı otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Saray - 5 Günlük Hava Tahmini
17 Eki Çarşamba
hafif yağmur
6,9 °C
hafif yağmur
18 Eki Perşembe
açık
14,5 °C
açık
19 Eki Cuma
orta şiddetli yağmur
12,2 °C
orta şiddetli yağmur
20 Eki Cumartesi
orta şiddetli yağmur
13,9 °C
orta şiddetli yağmur
21 Eki Pazar
hafif yağmur
10,1 °C
hafif yağmur