Osmancık Otobüs Bileti

Osmancık Otobüs Bileti

Osmancık Otobüs Biletleri

 Osmancık, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çorum ilinin bir ilçesidir. İlçe coğrafi olarak Çorum ilinin kuzeyinde yer almakla beraber Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. İç Anadolu Samsun kavşak yollarının üzerine kurulmuş noktalardan bir tanesidir. İlçe aynı zamanda Samsun, Amasya, Sinop illeri ile komşuluk içerisindedir. İlçenin en önemli su kaynağı olarak Kızılırmak gösterilmektedir. Bu nehrin kolları şehrin su ihtiyacını karşılamada oldukça etkilidir. 

Bu ilçenin e dikkat çeken noktalarından biri de tatlı insanlarının sıcaklığıdır. Buradaki insanların günümüz insanları üzerinde değişilmez bir etki bırakan özelliklerinden bir tanesi kesinlikle kültürlerine uygun biçimde yaşarken bundan taviz vermemeleridir. Yörenin halkı Karadeniz’in insanları sıcak ve misafirleri candan karşılayan insanları ile kültürünü sonuna kadar yaşatmaya çalışması insanların dikkatini çeken noktalardan bir tanesidir. 
Çorum şehri, Anadolu’nun diğer noktaları gibi köklü geçmişe sahip olan şehirlerinden bir tanesidir. Bunun nedeni Anadolu’nun geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması ve  bu medeniyetlerin zaman içerisinde şehirlerin gelişmesine ve tarihi, kültürel açıdan değerli hale gelmelerini sağlamasıdır. 
Osmancık ülke içerisinde aynı zamanda pirinci ile de ünlü noktalardan bir tanesidir. Pirinç üretiminde en önde gelen yerleşim yerlerinden biri olmak ile birlikte üretilen pirincin yapısal özellikleri toprağından dolayı farklı özellikler göstermekte ve zengin hale gelmektedir. Karadeniz’in bu sıcak ilçesini yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Osmancık otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Osmancık - 5 Günlük Hava Tahmini
23 May Perşembe
orta şiddetli yağmur
22,1 °C
orta şiddetli yağmur
24 May Cuma
hafif yağmur
23,1 °C
hafif yağmur
25 May Cumartesi
orta şiddetli yağmur
21,6 °C
orta şiddetli yağmur
26 May Pazar
açık
21,4 °C
açık
27 May Pazartesi
parçalı bulutlu
23,3 °C
parçalı bulutlu