Yolcu Sayısı
1

Osmancık otobüs bileti

Osmancık Otobüs Bileti

En popüler Osmancık otobüs rotaları

Osmancık otobüs bileti fiyatları, Osmancık otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Osmancık otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Osmancık70 TL65
HaremOsmancık80 TL13
ErzurumOsmancık90 TL8
ErzincanOsmancık75 TL7
DudulluOsmancık80 TL7

Osmancık otogarı

  • Osmancık(364) 226 10 00

Osmancık otobüs biletleri

Osmancık, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çorum ilinin bir ilçesidir. İlçe coğrafi olarak Çorum ilinin kuzeyinde yer almakla beraber Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. İç Anadolu Samsun kavşak yollarının üzerine kurulmuş noktalardan bir tanesidir. İlçe aynı zamanda Samsun, Amasya, Sinop illeri ile komşuluk içerisindedir. İlçenin en önemli su kaynağı olarak Kızılırmak gösterilmektedir. Bu nehrin kolları şehrin su ihtiyacını karşılamada oldukça etkilidir.

Bu ilçenin e dikkat çeken noktalarından biri de tatlı insanlarının sıcaklığıdır. Buradaki insanların günümüz insanları üzerinde değişilmez bir etki bırakan özelliklerinden bir tanesi kesinlikle kültürlerine uygun biçimde yaşarken bundan taviz vermemeleridir. Yörenin halkı Karadeniz’in insanları sıcak ve misafirleri candan karşılayan insanları ile kültürünü sonuna kadar yaşatmaya çalışması insanların dikkatini çeken noktalardan bir tanesidir.
Çorum şehri, Anadolu’nun diğer noktaları gibi köklü geçmişe sahip olan şehirlerinden bir tanesidir. Bunun nedeni Anadolu’nun geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması ve bu medeniyetlerin zaman içerisinde şehirlerin gelişmesine ve tarihi, kültürel açıdan değerli hale gelmelerini sağlamasıdır.
Osmancık ülke içerisinde aynı zamanda pirinci ile de ünlü noktalardan bir tanesidir. Pirinç üretiminde en önde gelen yerleşim yerlerinden biri olmak ile birlikte üretilen pirincin yapısal özellikleri toprağından dolayı farklı özellikler göstermekte ve zengin hale gelmektedir. Karadeniz’in bu sıcak ilçesini yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Osmancık otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr