scorecardresearch

Osmancık Otobüs Bileti

Osmancık Otobüs Bileti

Osmancık Otobüs Biletleri

 Osmancık, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çorum ilinin bir ilçesidir. İlçe coğrafi olarak Çorum ilinin kuzeyinde yer almakla beraber Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. İç Anadolu Samsun kavşak yollarının üzerine kurulmuş noktalardan bir tanesidir. İlçe aynı zamanda Samsun, Amasya, Sinop illeri ile komşuluk içerisindedir. İlçenin en önemli su kaynağı olarak Kızılırmak gösterilmektedir. Bu nehrin kolları şehrin su ihtiyacını karşılamada oldukça etkilidir. 

Bu ilçenin e dikkat çeken noktalarından biri de tatlı insanlarının sıcaklığıdır. Buradaki insanların günümüz insanları üzerinde değişilmez bir etki bırakan özelliklerinden bir tanesi kesinlikle kültürlerine uygun biçimde yaşarken bundan taviz vermemeleridir. Yörenin halkı Karadeniz’in insanları sıcak ve misafirleri candan karşılayan insanları ile kültürünü sonuna kadar yaşatmaya çalışması insanların dikkatini çeken noktalardan bir tanesidir. 
Çorum şehri, Anadolu’nun diğer noktaları gibi köklü geçmişe sahip olan şehirlerinden bir tanesidir. Bunun nedeni Anadolu’nun geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması ve  bu medeniyetlerin zaman içerisinde şehirlerin gelişmesine ve tarihi, kültürel açıdan değerli hale gelmelerini sağlamasıdır. 
Osmancık ülke içerisinde aynı zamanda pirinci ile de ünlü noktalardan bir tanesidir. Pirinç üretiminde en önde gelen yerleşim yerlerinden biri olmak ile birlikte üretilen pirincin yapısal özellikleri toprağından dolayı farklı özellikler göstermekte ve zengin hale gelmektedir. Karadeniz’in bu sıcak ilçesini yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Osmancık otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Osmancık - 5 Günlük Hava Tahmini
26 Tem Çarşamba
hafif yağmur
33,8 °C
hafif yağmur
27 Tem Perşembe
açık
36,2 °C
açık
28 Tem Cuma
açık
30,9 °C
açık
29 Tem Cumartesi
hafif yağmur
21,7 °C
hafif yağmur
30 Tem Pazar
hafif yağmur
25,2 °C
hafif yağmur