Orhangazi Otobüs Bileti

Orhangazi Otobüs Bileti

Orhangazi Otobüs Biletleri

Bursa Türk tarihi açısından son derece önemli olan bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Osmanlı devletinin kurucusu Osman Bey’in oğlu Orhan gazi dönemine ait bir çok eserin bulunduğu bu Orhangazi ilçesinde merak edilen yerler hakkında sizlere bilgiler sunmaya devam edelim. Orhangazi ilçesi ismindende anlaşılacağı gibi kurucu olan Orhan Bey’den almaktadır. Bursa ilimiz için son derece önemli olan bu kişilik zamanından kalma en önemli eserin Orhangazi Camii olduğunu sizlere belirtmek istiyorum.
Tarihi yapısı ve dokusu ile sizleri Osmanlı devletinin ilk kurulduğu yıllara götürecek olan bu ilçemize gelen misafirlerin son derece güzel vakit geçirme fırsatını yakından tanıma şansını elde etmiş olacaksınız. O dönemden bugüne kadar halen aktif olarak görevini yerine getiren bu camiinin Orhangazi döneminden kalma bir eser olduğunu zaten belirtmiştik. Bu eserin en dikkat çeken detayı arasında bulunan özelliği ise yapımında kullanılan taşların ve tuğlaların o günden bugüne kadar hiçbir yapısını kaybetmeden karşımıza kadar gelmesi dikkat çekiyor. 
Orhangazi ilçesine gelen ilk ziyaretçilerin son zamanlarda oldukça fazla ilgi gösterdiği bu cami hakkında merak edilen soruların cevaplarını gezi yazılarımıza bulacaksınız. Bursa ilinin son derece modern ir görüntüye sahip olmasını göz önüne aldığımız zaman eserlerin halen bugüne kadar ayakta kalması ilk dikkat çeken detaylar arasında bizleri bekliyor. İşte Orhangazi ilçesine geldiğiniz zaman ilk gitmeniz gereken yer. Orhangazi otobüs bileti alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. 
 
Orhangazi - 5 Günlük Hava Tahmini
15 Tem Çarşamba
parçalı bulutlu
21,8 °C
parçalı bulutlu
16 Tem Perşembe
kapalı
23,3 °C
kapalı
17 Tem Cuma
parçalı az bulutlu
26,1 °C
parçalı az bulutlu
18 Tem Cumartesi
açık
27,9 °C
açık
19 Tem Pazar
kapalı
25,7 °C
kapalı