Nazilli Otobüs Bileti

Nazilli Otobüs Bileti

Nazilli Otobüs Biletleri

Nazilli, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Aydın’ın ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda ilçe bağlı bulunduğu ilin nüfus bakımından en gelişmiş ikinci ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. 

Nazilli ilçesi, Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Buraya ilk yerleşimin Luviler tarafından Menderes vadisi üzerine gerçekleştirildiği düşünülmektedir. Bölgedeki ilk yerleşim merkezi ise Lidyalılar tarafından kurulmuştur. Nazilli ilçesi aynı dönemler içerisinde dünyanın en önemli ticaret noktalarından birinde bulunuyordu. Bu ticaret noktaları sayesinde farklı etnik grupların akınına uğrayan bölge günümüzde bunun izlerini taşımaktadır. Geçmişi boyunca farklı medeniyetle tarafından yerleşim merkezi olarak benimsenmiştir. Zaman içerisinde bu bölgeyi yerleşim merkezi olarak kullanan uygarlıklar bölgenin gelişim göstermesi için kendi dönemlerinde farklı geliştirme ve yapılandırma çabaları göstermişlerdir. 
 
İlçenin siminin kaynağı ile ilgili çeşitli rivayetler vardır. Bunlardan en bilinenine değinmek gerekirse, ilçe kuruluş dönemlerinden Nazlı isminde oldukça güzel bir kıza ev sahipliği yapmaktadırlar. Bir beyin oğlu ise Nazlı ismindeki bu kıza aşık olur ve babasından alamayınca kızı kaçırır. Bunun üzerine kızın babası kendisini kedere boğar ve derdinden ölür. Buna duyan Nazlı ise köye geri dönerek çok sevdiği babasının acısında kendisini Menderes Nehrinde boğar. Bunun üzerine eşini arayan Nazlı’nın kocası ise olayı öğrendikten sonra kendisini karısı ile aynı nehirde boğar. Önceli bölgenin ismi bu olaydan dolayı “Nazlı ili” olarak anılmışsa da sonradan Nazilli olmuştur. Nazilli otobüs bileti alarak bu ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Nazilli - 5 Günlük Hava Tahmini
24 Eki Cumartesi
açık
27,2 °C
açık
25 Eki Pazar
parçalı az bulutlu
28 °C
parçalı az bulutlu
26 Eki Pazartesi
açık
26,1 °C
açık
27 Eki Salı
parçalı bulutlu
26 °C
parçalı bulutlu
28 Eki Çarşamba
hafif yağmur
22,4 °C
hafif yağmur