Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
25 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al

Kayseri Aksaray Otobüs Bileti

Kayseri Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 25,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 179 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 19dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Kayseri Aksaray bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Aksaray bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Aksaray otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Aksaray Otobüs Biletleri

 Kayseri Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kayseri Aksaray otobüs yolculuğu normal şartlarda 2 saat 10 dakika sürmektedir. İki şehrimiz arası mesafe ise 154 kilometre olarak hesaplanmıştır. Kayseri Aksaray otobüs biletleri alabilmenin en basit ve en ekonomik yolu sitemize giriş yapmaktır. Aksaray ilimizin 250.000 bin nüfusu bulunmakta ve plaka kodu ise 68 olmaktadır. Aksaray, 1989 yılında 3578 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiler ile Niğde ilimizden ayrılarak il statüsüne girmiştir. Aksaray, Niğde ilimizin batısında, Konya'nın doğusunda, Ankara'nın ise güneydoğusunda yer almaktadır. Yüz ölçümü olarak 7.630 km²  bir yere sahiptir. Aksaray ilimizde 150 köy, 7 ilçe ve tam 39 belediye bulunmaktadır. Büyük bir alanda, kocaman bir ırmak kenarında dört köşeli, taştan yapılarla yapılmış bir kaleye sahiptir. Şehrin tam ortasına yapılmıştır. Kalenin küçükkapıbatıya bakar. Demirkapı kıbleye açılmaktadır. Kalenin cephaneliği bulunmamaktadır. Yalnızca Ramazan aylarında ve diğer şenliklerde atılan büyük tolara sahiptir. Doğal bir güzellik olan vadi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunmaktadır. Vadi volkan püskürtmelerinden sonra akarsu aşındırması ile oluşmuştur. Adeta bir kanyona benzemektedir. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray kentinde bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin bir çoğu moloz taş ile yapılmıştır.7.yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait bir çok mezar bulunmaktadır. Aksaray kentine gittiğiniz zaman bu antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Ihlara Vadisi'nden sonra hayranlık veren bu görüntüyü mutlaka görmelisiniz. O dönem insanlarının yaşam tarzları ve daha bir çok tarihi bilgiyi bu yapılar sayesinde anlamak mümkündür. Ufkunuzu genişletecek ve size yeni tarihi bilgiler verecektir. Kayseri Aksaray otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere iyi yolculuklar dileriz.

Kayseri Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Aksaray otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Star Batman 25 TL
Iğdırlı Turizm 30 TL
Yeni Aksaray 30 TL
Metro Turizm 30 TL
Lider Elbistan 30 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.