Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
33 TL
Bilet Al
33 TL
Bilet Al

Aksaray Kayseri Otobüs Bileti

Aksaray Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 179 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 4dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 8 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 16 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Aksaray Kayseri otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Kayseri güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Kayseri seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Kayseri hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Kayseri şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Kayseri Otobüs Biletleri

 Aksaray Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ülkenin başlıca merkezleriyle kara, demir ve hava yolu bağlantdan bulunan Kayseri Nevşehir’e 104 km, Niğde’ye 128 km, Sivas’a 194 km, Ankara’ya 319 km, Mersin’e 326 km, Samsun’a 452 km, İstanbul’a 772 km ve İzmir’e 867 km uzaklıktadır. Erciyes Üniversitesinin rektörlüğüyle çeşitli birimleri kenttedir.

Kent ve çevresi tarihsel yapılar bakımından zengindir. Kültepe'de ele geçen buluntular hem Kayserinin, hem de Anadolu’nun yerleşim ve uygarlık tarihini aydınlatması bakımından büyük önem taşır. 3. ya da 4. yüzyüda kurulduğu sanılan Kayseri Kalesinin kuzey surlarını 6. yüzyüda I. Iustinianos yaptırdı. Selçuklular, Karamanlılar ve Osmanlıların onardığı kalenin dış surları yıkıntı durumundadır. Dörtgen planlı, üç kapılı, 195 burçlu olan ve yakın dönemde onanlan içkale günümüzde kentin alışveriş merkezlerinden biridir. Kentin ve yakın çevresinin başhca tarihsel yapılan Kayseri Ulucamisi, Huand Hatun Külliyesi, Çifte Kümbet, Döner Kümbet, Sırçalı Kümbet, Ali Cafer Kümbeti, Hacı Kılıç Camisi ve

Medresesi, Sahibiye Medresesi, Çifte Medrese, üç köşkten oluşan Keykubadiye Sarayı, Hızır İlyas Köşkü, Haydar Bey Köşkü, Molla- oğullan Konağı, Kölük Camisi ve Medresesi (13. yy), Avgunlu Medresesi (13. yy), Köşk Medrese (13. yy). Hatuniye Medresesi (1432), Kurşunlu Cami (1585) ile eski Kayseri-Anka- ra yolundaki Tekgöz Köprüsü (1203) ve Kızılırmak üzerinde halen kullanılan Çokgöz Köprüsü’dür (13. yy).

Kültepe’de yapılan kazılarda ele geçen buluntulardan bir bölümü 1969’da açılan Kültepe Müzesi’nde sergilenmektedir, ilin çeşitli, yörelerinde bulunan ve Kayseri Lisesi’nde depolanan tarihsel ve arkeolojik yapıtlar daha sonra müze olarak düzenlenen Huand Hatun Külliyesi’ne taşınarak 1929’da ziyarete açıldı. Arkeolojik yapıtlar 1969’da açılan Kayseri Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmeye başlayınca Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait etnolojik yapıtların bulunduğu Huand Hatun Külliyesi’ndeki bölüm 1983’te Kayseri Etnografya Müzesi olarak düzenlendi. Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olan Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü ve Müzesi ise Çifte Medrese’dedir. 

Aksaray Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Afşınlılar Seyahat 30 TL
Star Batman 30 TL
Yeni Aksaray 30 TL
Süha Turizm 30 TL
Ak Turizm 30 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.