İzmir Manisa Otobüs Bileti

İzmir Manisa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 15,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 36 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Manisa arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

İzmir Manisa bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Manisa bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Manisa otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Manisa Otobüs Biletleri

İzmir Manisa otobüs bileti mi aradınız? İzmir Manisa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Manisa’da bir de Nemrut kale vardır. Burada, Romalılardan kalma tapınak, tiyatro ve Agora kalıntıları vardır. Manisa’da bir de kale bulunmaktadır. İskender’in hazineleri bu kalede saklıymış. Birçok millet bu kaleyi onarmıştır.

Manisa’da pek çok Türk eseri mevcuttur. Bunların başında Muradiye Camii gelmektedir. Bu cami, Murad III tarafından Mimar Sinan’a 1585 de yaptırmıştır. Medresesi, kütüphanesi ve imarethanesiyle bir külliye teşkil etmektedir. Caminin içindeki çinileri ve mermer oymaları sanat değeri taşımaktadır. Ege’nin en büyük camiidir. İki minareli bir güzellik abidesidir. Diğer bir cami de Ulu Cami’dir. Bu eseri de Saruhanoğulları’ndan Muzafferüddin İsak bini Fahreüddin Bey yaptırmıştır. Bu eser 1366’da inşa edilmiştir. Bu cami de güzel bir eserdir. Ayrıca Sultan Camii, Yavuz Selim’in eşi Hafsa Sultan tarafından inşa ettirilmiştir. Bu caminin yanında medrese, okul, hamam ve darüşşifa bulunmaktadır. İkinci Beyazıd’ın oğlu Şeyhinşah tarafından yaptırılan bir de Hatuniye Camii vardır. Çeşnigir Camii de Fatih’in çeşnegiri Sinan Bey 1474 de yaptırmıştır.

Manisa’daki tımarhane de eski eserlerdendir. Fatih’in sarayı denilen bir kule de vardır. Ayrıca hanlar, hamamlar ve türbeler bulunmaktadır. Saruhan Bey Türbesi, Yedi Kızlar Türbesi, 22 Sultan Türbesi görülmeğe değer eserlerdendir. Muradiye Medresesi ile imarethane Arkeoloji Müzesi yapılmıştır. 21 Mart’ta yani Nevruz günü Manisa’lıların Mesir Bayramı’dır. O gün halka baharatlı macunlar dağıtılır, şenlikler yapılır. Manisa, Ege’nin üzüm diyarıdır. Ayrıca Sultan Yaylası, Akpınar, Kurşunlu Ilıcası ile çamur banyosu da meşhurdur.

  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.